Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Манфред Ейген (Eigen) за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії рік народження: 1927 р.

Нобелівський лауреат Манфред Ейген (Eigen) за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії рік народження: 1927 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Манфред Ейген (Eigen) за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії рік народження: 1927 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Манфред Ейген (Eigen)


за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії
рік народження: 1927 р.
Німецький хімік М.Ейген народився 9 травня 1927 р. у м. Бохумі в родині музиканта. Після закінчення гімназії служив в останні місяці другої світової війни при батареї протиповітряної оборони. Вивчав фізику і хімію в Геттінгенському університеті, де 1951 р. одержав ступінь доктора природничих наук. Його дисертація була присвячена визначенню питомої теплоємності важкої води і водяних розчинів електролітів. Після двох років роботи в Геттінгені як помічника лектора за курсом фізичної хімії Ейген був включений до штату Інституту фізичної хімії ім.М.Планка в Геттінгені. 1964 р. він став директором цього інституту. Ним за результатами спостереження хімічної системи у разі її незначного відхилення від рівноваги вперше визначено швидкість хімічних процесів. Пізніше він використовував дуже швидкі пульсивні виміри температури й електричного потенціалу («методи релаксації»), що викликають незначні зміни електропровідності чи поглинання світла в хімічних системах, завдяки чому, реєструючи перехід хімічних систем до нового зрівноваженого стану, досліджував швидкоплинні хімічні реакції, що тривають від однієї тисячної до однієї мільярдної частки секунди. Серед фізико-хімічних досліджень Ейгена були роботи з дисоціації і рекомбінації іонів у чистій воді, дифузійно контрольованого перенесення протонів у рідинах, поглинання звуку в електролітичних розчинах і кінетики кето-енольної таутомерії (сполука з різним розташуванням атомів, що існують у рівновазі). Застосовані до проблем молекулярної біології методи релаксації були використані для вивчення реакцій каталізу під дією ферментів, утворення поліпептидами спіральної структури і кодування біологічної інформації. 1967 р. М.Ейген спільно з Дж.Портером і Р.Норрішем одержав Нобелівську премію з хімії «за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії». У 70-х роках наукові інтереси Ейгена переходять у сферу проблем зародження життя. Його дослідження стосуються гіперциклів: самоорганізація індивідуальних нуклеїнових кислот у більш складні структури, їхня взаємодія з білками і поява примітивних генів. М.Ейген – автор понад 100 науково-технічних робіт. Він нагороджений премією з хімії і фізики імені Отто Гана Німецького хімічного товариства (1962), медалями Кірквуда (1963), Лайнуса Полінга (1967), медаллю Фарадея Британського хімічного товариства (1977).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Манфред Ейген (Eigen) за дослідження надшвидких хімічних реакцій, стимульованих порушенням рівноваги за допомогою дуже коротких імпульсів енергії рік народження: 1927 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок