Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Анрі Картьє-Брессон

Анрі Картьє-Брессон

Назва:
Анрі Картьє-Брессон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Анрі Картьє-Брессон (Henri Cartier-Bresson)
 
 


Анрі Картьє-Брессон (Henri Cartier-Bresson)

«Я, як і багато інших дітей, потрапив у світ фотографії з камерою Brownie-box, яку використовував для збереження спогадів про літніх канікули. ... Але поступово переді мною відкривалися все нові й нові сторони фотографії. Коли я почав думати про те що фотографую, дурним картинок з вихідних і фотографіям друзів прийшов кінець. Я став серйозним. Я відчував, що в моєму житті щось ось-ось повинно статися і намагався зрозуміти що саме ».
Так починає свою коротеньку автобіографію самий знаменитий фотограф XX століття Анрі Картьє-Брессон (Henri Cartier-Bresson). На початку його життєвого шляху не було нічого незвичайного. Майбутній великий фотограф народився 22 серпня 1908 року в невеликому містечку Шантлу недалеко від Парижа. Коли йому було п'ять років, він познайомився зі своїм дядьком Луї, обдарованим художником. У різдвяні канікули 1913 дядько привів Анрі у свою студію. «Тут я відчув атмосферу живопису; здавалося навіть повітря просочене полотнами», - згадував він свої дитячі відчуття. І хоча два роки потому дядько Луї загинув, його уроки визначили все подальше життя хлопчика - він вирішив стати художником.
В 1927 19-річний Картьє-Брессон вступив до приватної школи скульптора і художника-кубіст Андре Лота. У молодої людини були суперечливі спогади про свого вчителя. З одного боку він говорив що Лот, сам того не відаючи, навчив його «фотографувати без фотоапарата» і заразив «вірусом геометрії». З іншого боку, занадто суворий і вимогливий вчитель дратував впертого учня і після служби в армії він вирішив не повертатися: «Я залишив студію Лота тому що не хотів просочитися цим школярському духом», - говорив він, - «Я хотів бути собою. Переді мною стояли дуже важливі мети: зайнятися живописом і змінити світ ».
Відімо прагнучи скоріше виконати свою місію, в 1931 році Картьє-Брессон їде до Африки в Кот-д'Івуар (інша, більш романтичну назву - Берег Слонової Кості). Поїздку важко назвати успішною: з живописом не ладилося, перші фотографічні досліди теж нічого доброго не віщували; додатково до всього він захворів лихоманкою ледь не коштувала йому життя. Анрі навіть написав інструкцію про своїх похоронах і послав її своєму дідові. Молодий художник побажав бути похованим у Нормандії, на узліссі, під звуки музики струнного квартету Дебюссі. У відповідь він отримав лист від дядька: «Твій дід сказав, що все це надто дорого. Краще б ти спочатку повернувся у Францію ». На цей раз онук вирішив послухатися.
Во Франції Картьє-Брессон деякий час проходив курс лікування в Марселі. Він продовжив займатися фотографією, вперше став замислюватися про неї як про професію. Останньою краплею опинився знаменитий знімок угорського фотожурналіста Мартіна Мункачі «Три хлопчика на озері Танганьіка». «Я несподівано зрозумів, що за допомогою фотографії можна зафіксувати нескінченність в одному моменті часу», - писав Картьє-Брессон через багато років, - «І саме ця фотографія переконала мене в цьому. У цьому знімку стільки напруги, стільки безпосередності, стільки радості життя, стільки надприродності, що навіть сьогодні я не можу спокійно дивитися на нього ».
Там ж у Марселі молодий фотограф вперше взяв у руки фотоапарат Озера, з тих пір на сорок із гаком років став «продовженням його очі». Він блукав по марсельським вулицями, вишукуючи гідні знімка сцени. «Це не були спокійні прогулянки, це була напружена робота», - писав він, - «Моїм головним бажанням було зловити в одному зображенні основний зміст виникла сцени. Мені тоді навіть на думку не спадало на думку робити фоторепортажі, тобто розповідати історії в декількох фотографіях. Тільки пізніше, дивлячись на роботи моїх друзів по професії, на ілюстровані журнали, і працюючи для них, я потроху навчився їх знімати ».
Вилечівшісь Картьє-Брессон відправився в подорож по країнах Європи, а пізніше побував в Мексиці і США. Вже в 1932 році відбулася перша виставка його фотографій в Нью-Йорку, трохи пізніше в Мадриді, а в 1934 - в Мехіко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Анрі Картьє-Брессон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок