Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Бйорнстьєрне Мартініус Бйорнсон (Bjornson) за очолення боротьби за створення норвезької літературної мови роки життя: 1832 - 1910 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Бйорнстьєрне Мартініус Бйорнсон (Bjornson) за очолення боротьби за створення норвезької літературної мови роки життя: 1832 - 1910 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Бйорнстьєрне Мартініус Бйорнсон (Bjornson) за очолення боротьби за створення норвезької літературної мови роки життя: 1832 - 1910 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,14 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Бйорнстьєрне Мартініус Бйорнсон (Bjornson)


за очолення боротьби за створення норвезької літературної мови
роки життя: 1832 - 1910 рр.
Норвезький поет, драматург, прозаїк і журналіст Б.Бйорнсон народився 8 грудня 1832 р. у селищі Квикне в горах. Бйорнстьєрне був старшим із шести синів лютеранського пастора Педера Бйорнсона. З раннього віку Бйорнсон складав вірші, видавав рукописну газету, виявляв цікавість до політики. У 1852 р. Бйорнсон вступив до університету в Осло, однак, досягши наступного року повноліття, перестає відвідувати лекції і занурюється в політичне, театральне і літературне життя міста. В університеті він зустрівся з Генріком Ібсеном і іншими великими норвезькими письменниками. У цей час у різних виданнях виходять його театральні огляди і критичні статті, ним також розпочато кампанію щодо зародження національного театру. Підйом норвезької літератури було спричинено національним заколотом у 1814 р. Норвегія скинула майже 500-річне датське панування. Очолили боротьбу за створення норвезької літературної мови Бйорнсон і Генрік Ібсен. Пісня, написана Бйорнсоном “Так, ми любимо цю землю” 1859 р. стала національним гімном Норвегії. За ініціативи цих двох славетних літераторів були створені національні норвезькі театри. З їхньою творчістю співвідносять джерела створення національної історичної драми. Натхненний ідеєю відтворення історії своєї країни Бйорнсон пише розповідь “Як я став поетом”, у якій урочисто заприсягає створити “галерею предків” з історичних п'єс, для того щоб відродити у свого народу почуття національної гідності. Лауреатом Нобелівської премії написано понад п'ять тисяч статей, 22 п'єси. Перші історичні драми “Між битвами”, “Крива Гульда”, “Король Сверре” за гостротою і напруженістю конфліктів наближаються до трагедій. Гострі соціальні протиріччя відбито в драмах “Банкрутство”, “Редактор”, дилогії “Понад наші сили”. Останній твір включався в усі норвезькі зібрання творів Бйорнсона. До початку 20-х років ХХ сторіччя п'єса була переведена німецькою, французькою, італійською, іспанською, російською мовами. Один з ранніх творів письменника – історична драма “Марія Стюард, королева Шотландії”, написана 1864 р., на відзначення 150-річчя зі дня народження Бйорнсона демонструвалася норвезьким телебаченням по всій Скандинавії. У 1873–1876 рр. письменник живе в Римі. У цей час він збирає фольклорні й історичні теми і звертається до соціальної критики. Жагучий захисник політичної і культурної незалежності Норвегії, він усе-таки поділяє ідеї “панскандинавізму”, ратує за мир і міжнародні цивільні права. Цікаво те, що Бйорнсон визнавав християнство, вважав його життєстверджувальною релігією, але відкидав божу природу Христа і відкрито критикував лютеранську церкву за нерозуміння законів еволюції. Погляди письменника приводили до осуду його як єретика. Через рік після виходу у світ останньої драми письменника “Коли зацвіте новий виноград”, Бйорнсон помер у Парижі на 77 році життя 26 квітня 1910 р. Дев’ятитомне зібрання творів письменника було опубліковано лише 1919 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Бйорнстьєрне Мартініус Бйорнсон (Bjornson) за очолення боротьби за створення норвезької літературної мови роки життя: 1832 - 1910 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок