Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ШАМО Ігор Наумович Український композитор

ШАМО Ігор Наумович Український композитор

Назва:
ШАМО Ігор Наумович Український композитор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,65 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
ШАМО Ігор Наумович
Український композитор
Народився 21 лютого 1925 р. в Києві. Навчався у київській середній спеціальній школі. Закінчивши ЇЇ, вступив до Першого Московського медичного інституту. У травні
1942 р. пішов добровольцем на фронт. Пережите у другій світовій війні знайшло втілення в багатьох його творах. Серед них — концерт-балада для фортепіано з оркестром, симфонія З (»Пам’яті героїв Великої Вітчизняної війни», пісні »Стоит над Волгою курган», »Баллада о трубачах» та ін.).
Після війни І. Шамо закінчив Київську консерваторію (1951). Його викладачами були Л. Ревуцький і Б. Лятошинський. Композитор активно працював у багатьох жанрах: оркестрові твори, квартети, хори (цикл »Летят журавли», чотири мініатюри на вірші І. Франка), камерно-вокальні цикли на вірші Т. Шевченка, Р. Бернса, А. Малишка та ін. З 1952 по 1962 р. написав музику до 12 кінофільмів.
У 1948 р. з групою творчої молоді виїхав на Донбас для надання допомоги у створенні музичної художньої самодіяльності — хорів, інструментальних ансамблів, оркестрів — на заводах і шахтах краю.
1964 р. композитору було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв України, 1970 — лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка. Народний артист УРСР (з 1975).
Вже будучи тяжко хворим, І. Шамо завершив ораторію »Скоморошины», присвячену 1500-річчю Києва, концерт для баяна з оркестром, Шостий струнний квартет.
Добре відомі його пісні »Киевский вальс», »Києве мій», »Рушник», »Пролегла дороженька», »Колышутся травы густые».
Для творчості І. Шамо характерні спільні з українською тогочасною музикою тенденції. Прикладом цього є фортепіанна сюїта »Тарасові думи» і фортепіанний цикл »Мальчиш-Кибальчиш». Проте композитор не зупинявся на досягнутому. Пошуки нетрадиційних форм ліричного висловлювання вивели його до балади, що значно поширило можливості пісні, особливо у творах драматичного, героїчного плану. З’явилися пісні »Баллада о братстве», »Песня о мире» та ін.
Композиторська майстерність І. Шамо виявлялася як у малих, так і великих формах. В останній період творчості він написав оперу »Ятранские игры». Музика її містить багато пісень календарного циклу — веснянок, купальських, жнивних.
Помер 16 вересня 1982 р. в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: ШАМО Ігор Наумович Український композитор

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок