Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЗАБОЛОТНИЙ Данило Кирилович Український мікробіолог і епідеміолог

ЗАБОЛОТНИЙ Данило Кирилович Український мікробіолог і епідеміолог

Назва:
ЗАБОЛОТНИЙ Данило Кирилович Український мікробіолог і епідеміолог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,02 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
ЗАБОЛОТНИЙ Данило Кирилович
Український мікробіолог і епідеміолог
Народився 28 грудня 1866 р. в с. Чоботарка (нині с. Заболотне) на Вінниччині в селянській родині. Середню освіту здобув у м. Одесі. 1891 р. закінчив Новоросійський (Одеський) університет.
Наукову діяльність Д. Заболотний розпочав на Бактеріологічній станції, яку заснував І. Мечников, де вивчав холеру як епідеміологічне захворювання.
Продовжив навчання на медичному факультеті Київського університету, який закінчив у 1894 р. В Києві Д. Заболотний зацікавився медичною мікробіологією. У1894 р. розпочав практичну діяльність епідеміолога. Працював у військовому шпиталі м. Києва.
Приблизно з 1897 р. почалася серія експериментів, завдяки яким Д. Заболотний увійшов в історію як невтомний борець із чумою. Він з’ясував роль гризунів і комах у поширенні цієї хвороби, довів, що збудник чуми може зберігатися в заморожених трупах упродовж тривалого часу. Внаслідок досліджень були ґрунтовно вивчені основні риси епідеміології чуми — циркуляція збудника в природі, перебіг чуми у тварин під час зимової сплячки, шляхи передачі збудника тощо. Великим внеском у медицину стали дослідження Д. Заболотним природи сифілісу.
Академік АН УРСР з 1922 р., академік АН СРСР з 1929 р.
В Одесі організував перший будинок санітарної освіти, читав публічні лекції.
Помер 15 грудня 1929 р. в Києві. Похований у с. Заболотному.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: ЗАБОЛОТНИЙ Данило Кирилович Український мікробіолог і епідеміолог

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок