Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Ігор Костецький

Загрузка...

Ігор Костецький

Назва:
Ігор Костецький
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ігор Костецький
(1913-1983)
Прозаїк, драматург, мистецтвознавець, перекладач


Ігор Костецький – один з найоригінальніших українських драматургів середини цього століття. Та він не тільки оригінальний, але своїм підходом і стилем – насправді іноватором, і то не тільки в українській драмі, але й у західній.
Ігор В’ячеславович Мерзляков народився 14 травня 1913 р. в Києві. Середовище з якого він походив було змішане – російсько-українсько-польське. Батько, педагог вокалу В’ячеслав Мерзляков, за свідченням самого письменника, народився у Башкирії і згодом став українізованим росіянином. Прізвище матері він обрав своїм літературним псевдонімом.
І. Костецький не любив патріархального, архаїчного, відсталого, йому не подобалося власне старослов’янське ім’я, хоча він якось зауважив з цього приводу: “Мене мама так назвала не з патріотичних міркувань, а з мотивів екзотики”. Далі: “Мене справді звуть Ігор, - а мого батька до того Ж, як на злість В’ячеслав...”.
ІІ. Його дитячі роки минули у Вінниці, в семикімнатному будинку над Бугом. Перші відомості з географії, зоології та мистецтва майбутній письменник, як згадує нині його брат Андрій Мерзляков, одержав од бабусі – “у приступній, відповідно до нашого віку, формі”, а з історії – від тітки, яка трактувала історичні події за Грушевським. Улюблена гра – “в козаків”, згодом – “у церкву”, коли все удома діти робили точнісінько так, як у автокефарній Казанській церкві, де Ігор (Юрко) прислужував кліриком, і, нарешті, прийшло захоплення театром – уже назавжди. А ще – літературою: написав уже в підлітковому віці з десяток оповідань і навіть повістей.
ІІІ. У Києві він закінчив семирічку (1928). Здобувши театральну освіту, в 30-і роки працював режисером у Ленінграді, Москві та на Уралі. Любов до театру і широка обізнаність і з його історією, зокрема й історією російського театру, відчуватиметься в критиці пізніших років. У 1956 р. в Мюнхені вийшла його невелика розвідка про К.Станіславського, написана російською мовою.
Однак головна ланка його багатогранної діяльності припадає на повоєнні роки, вона почалася в таборах для переміщених осіб, передовсім в організації МУРу. Він був в ініціативній групі і в першому правлінні МУРу, виголошував програмні доповіді на всіх його з’їздах та конференціях (“Український реалізм ХХ сторіччя”, доповідь на Першому з’їзді МУРу, грудень 1945; “Суб’єктивізм у літературній критиці”, доповідь на конференції в Байройті, жовтень 1946), під рубрикою Муру в жовтні 1946 р. видав альманах “Хорс”.
Ігор Костецький залишився в Німеччині, (де прожив 40 років) і після від’їзду переважної частини української еміграції, друкувався в німецьких та американських українських періодичних виданнях 40-60-х років (“Заграва”, Авгсбург; “Арка”, Мюнхен; “Україна і світ”, Ганновер; “Київ”, Філадельфія), а також працював на німецькому радіо. Він одружився з письменницею Елізабет Котмаєр (1902-1983) і разом з нею впродовж багатьох років керував власним видавництвом “На горі”, котре публікувало українських авторів, але головним чином переклади європейської літератури українською мовою. Останні двадцять років він прожив з дружиною у невеликому містечку Швайкгайм неподалік від Штутгарта, де їх обох і поховано.
Твори І.Костецького ніколи не виходили більш-менш повним зібранням, їхня бібліографія відсутня. Хаотичне приватне життя письменника було загадкою для його оточення, його бібліографія відома лише пунктирно, а приватний архів зберігається у Німеччині.
Поезія становить чи не найслабшу частину спадщини. І.Костецького. вірші його експериментальні, лабораторні, але по суті вторинні. Як поет він так і не знайшов свого голосу, хоча знайшов його як перекладач поетичних творів свою першу п’єсу “Спокуси не святого Антона” писав з листопада 1945 по березень 1948 р., надіслав її а конкурс оголошений журналістом “Рідне слово” і п’єса справила на членів журі шокуючи враження (В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Ігор Костецький

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок