Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Едуард Бухнер (Buchner) за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації роки життя: 1860 - 1917 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Едуард Бухнер (Buchner) за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації роки життя: 1860 - 1917 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Едуард Бухнер (Buchner) за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації роки життя: 1860 - 1917 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Едуард Бухнер (Buchner)


за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації
роки життя: 1860 - 1917 рр.
Німецький хімік Е.Бухнер народився 20 травня 1860 р. у Мюнхені в родині професора судової медицини і гінекології Мюнхенського університету. Закінчивши в Мюнхені 1877 р. реальну гімназію, вступив до Мюнхенського технічного університету, де вивчав хімію. Фінансові труднощі змусили його перервати навчання на чотири роки, протягом яких йому довелося працювати на консервних заводах, де він ознайомився з процесом спиртового бродіння, у результаті чого цукор під дією дріжджів розпадається на алкоголь і вуглекислий газ. 1884 р. він відновив заняття хімією в Мюнхенському університеті і вивчав ботаніку в Інституті ботаніки, де працював брат ученого Ганс Бухнер, який став згодом відомим фахівцем з гігієни і бактеріології. Бухнер почав дослідження процесу спиртового бродіння під його керівництвом. 1888 р. Бухнер одержав ступінь доктора, а через два роки став асистентом Байєра. 1891 р. він був призначений приват-доцентом Мюнхенського університету, заснував невелику лабораторію, де продовжував дослідження в галузі хімії бродіння. 1895 р. став професором Кільського університету, 1898 р. – професором загальної хімії Вищої сільськогосподарської школи в Берліні і директором Інституту промислового застосування процесів бродіння. 1893 р. Бухнер розпочав пошук активних речовин, що сприяють процесу бродіння. Опублікована 1897 р. робота Бухнера «Про спиртове бродіння без участі дріжджових клітин» викликала суперечки серед учених, і в наступні роки Бухнер витратив чимало часу на збір фактів у підтвердження своєї теорії. 1907 р. Бухнеру було присуджено Нобелівську премію з хімії «за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації». Через два роки після одержання Нобелівської премії Бухнер перейшов працювати до університету в Бреслау, де був завідувачем кафедри фізіологічної хімії, а 1911 р. – у Вюрцбурзький університет. З початком Першої світової війни Бухнер добровільно пішов на військову службу. 1917 р., працюючи в чині майора медичної служби в польовому госпіталі в Румунії, був поранений шрапнеллю і помер у Фокшані 13 серпня.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Едуард Бухнер (Buchner) за проведену науково-дослідницьку роботу з біологічної хімії і відкриття позаклітинної ферментації роки життя: 1860 - 1917 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок