Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Юліус Вагнер-Яурегг (Wagner-Jauregg) за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу роки життя: 1857 - 1840 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Юліус Вагнер-Яурегг (Wagner-Jauregg) за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу роки життя: 1857 - 1840 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Юліус Вагнер-Яурегг (Wagner-Jauregg) за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу роки життя: 1857 - 1840 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Юліус Вагнер-Яурегг (Wagner-Jauregg)


за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу
роки життя: 1857 - 1840 рр.
Австрійський психіатр Юліус Вагнер-Яурегг (Julius Wagner-Jauregg) народився 7 березня 1857 р. у Велсі (Верхня Австрія) в сім'ї державного службовця Адольфа Вагнера. Після навчання в Шоттенгімназіумі у 1874 р. він стає студентом Віденського університету. Ще під час навчання в університеті Вагнер-Яурегг працював в Інституті загальної й експериментальної патології. Здобувши 1880 р. ступінь доктора філософії, він працює асистентом у лабораторії Стрикера. 1883 р. його запросили на роботу в психіатричну клініку Віденського університету, де через два роки він дістав кваліфікацію викладача неврології, а в 1887 р. – викладача психіатрії. Вивчаючи поширення ендемічного зобу і кретинізму в Південній Австрії, Вагнер-Яурегг відзначив цілющий ефект лікування йодом і в 1898 р. припустив, що запобігти цим важким захворюванням можна, використовуючи йодовану сіль. За його рекомендаціями, 1923 р. австрійський уряд прийняв рішення випускати харчову сіль з додаванням йоду. У 1887 р. Вагнер-Яурегг припустив, що психози можна лікувати штучно викликаною лихоманкою. Спочатку він вивчав дію лихоманки на протікання психічних захворювань загалом, але незабаром почав обстежувати хворих, що страждали прогресуючим паралічем. 1889 р. Вагнер-Яурегг працює професором психіатрії в Університеті Граца, а через чотири роки повертається до Відня на посаду директора психіатричної й неврологічної клініки. До цього часу він пробував лікувати прогресуючий параліч різними вакцинами проти захворювань, що супроводжуються лихоманкою. Результати були суперечливими. Через кілька років, коли було точно встановлено, що малярію, особливо найлегшу (триденну) форму, можна цілком вилікувати хініном, Вагнер-Яурегг продовжив свою роботу з використанням цього захворювання. Він переконався, що на ранній стадії прогресуючого паралічу маляріє-терапія у 85% випадків призводить до одужання, що було блискучим успіхом. У 1927 р. Вагнер-Яурегг був нагороджений Нобелівською премією з фізіології і медицини «за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу». Через рік після отримання Нобелівської премії Вагнер-Яурегг пішов у відставку, але до кінця життя він займався науковими дослідженнями, а також брав активну участь у розробці законів, спрямованих на захист душевнохворих. 1899 р. Вагнер-Яурегг одружився з Ганною Кох, у них народилися син і дочка. Помер Вагнер-Яурегг у Відні 27 вересня 1940 р. Крім Нобелівської премії, Вагнер-Яурегг дістав премію Камерона, а також був удостоєний почесного звання Единбурзького університету і почесного ступеня Віденського університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Юліус Вагнер-Яурегг (Wagner-Jauregg) за відкриття терапевтичного ефекту зараження малярією під час лікування прогресуючого паралічу роки життя: 1857 - 1840 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок