Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Князь Святослав Ігорович

Загрузка...

Князь Святослав Ігорович

Назва:
Князь Святослав Ігорович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,66 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Князь Святослав Ігорович”
Батьком княжича Святослава був київський князь Ігор, який постійно воював з Диким полем, де кочували войовничі печеніги, і ходив у походи проти Візантійської імперії на її столицю Константинополь, що називався на Русі Царградом. Матір'ю Святослава була княгиня Ольга, родом з Пскова. У 964 році князь Святослав Ігоревич здійснив свій перший похід - на землі слов'янського племені вятичів, які платили данину Хазарському каганату. Вятичі заселяли лісисте межиріччя Оки і Волги. Пробувши у них всю зиму, Святослав домігся свого – вони перестали платити данину хазарам і підкорилися Києву.
Навесні наступного 965 року Святослав відправив хазарському кагану своє знамените історичне послання: "Йду на ви!" Хазарський каганат на той час займав територію Північного Кавказу, Приазов'я і Донських степів і представляв для Русі велику небезпеку, оскільки постійно знаходився в стані війни з нею. Археологи розкопали понад десяток хазарських фортець на берегах Дону, Сіверського Донця й Осколу - всі вони розташовувалися на правому, західному, тобто російському, березі. Отже, фортеці призначалися не для оборони кордону, а служили базами для нападу на Русь.
Пройшовши по ріці Оці на Волгу, а потім рухаючись вниз по великій ріці, через землі волзьких булгарів - данників хазар, - Святослав вступив у володіння Хазарського каганату.
Головна битва російської раті з хазарами сталася десь в низов'ях Волги, на ближніх підступах до столиці каганату Ітілю. Росіяни йшли туди на суднах, а російська і союзна печенізька кіннота - вздовж берега Волги. Літописець просто говорить про перемогу князя Святослава: "Переміг хазар". Далі князь Святослав повів своє військо вздовж берега Хвалинського моря на південь, до древньої столиці Хазарії міста Семендера.
Від Семендера військо Святослава продовжило похід по передгір'ях Північного Кавказу. По шляху були розбиті аланські й касожські раті. Нове зіткнення з хазарами сталося у сильній фортеці Семікара, побудованій для захисту сухопутного шляху до гирла річки Дон. Святослав вів російську рать за єдиним тільки йому відомим задумом. По шляху захоплювалися табуни свіжих коней для обозу. Наближався край хазарських володінь і узбережжя Сурозького моря.
Святослав здійснив безпрецедентний для тієї епохи військовий похід, подолавши кілька тисяч кілометрів, захопивши цілий ряд фортець і розгромивши не одне сильне вороже військо. З карти Європи зникла величезна Хазарська держава і були розчищені торгові шляхи на Схід. Від каганату в цілості залишалася тільки його частина, що прилягала до річки Дон. Тут знаходилася одна з найсильніших хазарських фортець - Саркел. Князь Святослав зі славою і багатою здобиччю повернувся в стольний град Київ, де від його імені правила його мати, княгиня Ольга. Однак державні справи його мало цікавили - він бачив себе тільки на військовому терні. Цього разу князь задумав почати велику війну проти наймогутнішої Візантійської імперії. Але спочатку здійснив похід на грецьке місто Херсонес, що закривало шлях російським купцям у Чорне море. Військові приготування у Києві не стали секретом ні для жителів Херсонеса, ні для Константинополя. Візантійський імператор Никифор II Фока вирішив відкупитися від войовничих русичів. Він послав до князя Святослава знатного херсонесця патрикія Калокіра з величезними дарами – 15 центинаріями золота.
Метою дипломатичної місії Калокіра було перенацілення російського війська на дунайські береги, тобто на Болгарське царство. Його цар Сімеон, колишній бранець імператора, успішно воював з Візантією. Однак раптова смерть не дозволила йому довершити розгром ненависної йому імперії. Хоч новий болгарський цар Петро Короткий не становив серйозної загрози Константинополю, там все ж вирішили позбутися можливого супротивника силами русичів.
Однак, у князя Святослава були власні плани. Він вирішив розсувати кордони Русі, зробити Болгарію союзницею у майбутній війні з Візантією і задумав навіть перенести свою столицю з Києва на береги Дунаю за прикладом князя Олега, який перебрався в Київ з Новгорода.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Князь Святослав Ігорович

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок