Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> МАЙБОРОДА Анатолій Васильович Український мовознавець, педагог

Загрузка...

МАЙБОРОДА Анатолій Васильович Український мовознавець, педагог

Назва:
МАЙБОРОДА Анатолій Васильович Український мовознавець, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,97 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
МАЙБОРОДА Анатолій Васильович
Український мовознавець, педагог
Народився 1922 р. в м. Суми в родині службовця. У березні 1943 р. пішов добровольцем на фронт. Брав участь у визволенні України, Румунії, Польщі, Чехословаччини від фашистських загарбників. У 1951 р. закінчив філологічний факультет Харківського університету. Підчас навчання працював учителем і директором школи робітничої молоді, з 1952 р. — викладачем кафедри української мови Харківського педагогічного інституту. У 1957 р. захистив кандидатську дисертацію. З вересня 1964 р. — завідувач кафедри Ніжинського педагогічного інституту. Читав курси старослов’янської мови, історичної граматики, порівняльної граматики, української і російської мов. А. Майборода — представник лінгвістичної школи, засновниками якої були вчені світового значення О. Потебня і Л. Булаховській.
Тривалий час був провідним в Україні вченим у галузі старослов’янської мови, написав підручник «Старослов’янська мова», який здобув високу оцінку вітчизняних і зарубіжних науковців.
А. Майборода брав участь у створенні праці «Сучасна українська літературна мова. Морфологія», написав підручник «Порівняльна граматика української і російської мов», підготував і видав збірники вправ зі старослов’янської мови та історичної граматики української мови. Відредагував і впорядкував для видання «Словник мови творів Л. І. Глібова».
Помер 23 червня 1993 р., похований у Харкові.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: МАЙБОРОДА Анатолій Васильович Український мовознавець, педагог

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок