Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Скачати: ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович Український композитор, оперний співак, драматичний актор

ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович Український композитор, оперний співак, драматичний актор

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович Український композитор, оперний співак, драматичний актор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,61 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович
Український композитор, оперний співак, драматичний актор
Народився 16 лютого 1813 р. в с. Городище, нині Черкаської області, в родині священика. Навчався у духовному училищі (1824—1830) і семінарії (1835—1838) в Києві. Співав у багатьох церковних хорах, утому числі семінарському, митрополичому, пізніше — в капелі Київського вікарія. Під час набору півчих в Україні до Придворної співацької капели (1838) Гулак-Артемовський був запрошений М. Глинкою до Санкт-Петербурга, де під його керівництвом готувався до діяльності оперного співака. Музичні знання та вокальну майстерність вдосконалював в Італії у П. Романі. Його дебют відбувся у Флорентійському оперному театрі (1841). У1842—1864 рр. співав у театрах Петербурга у складі російської оперної трупи, виступав в італійських операх, виконував ролі у драматичних виставах. 1864—1865 рр. — соліст Великого театру в Москві.
С Гулак-Артемовський володів винятково сильним і красивим баритоном, мав великий артистичний талант. У його репертуарі була 51 оперна партія, серед яких — Руслан («Руслан і Людмила» М. Глинки), Мазетто («Дон-Жуан» В. Моцарта), Антоніо, Ештон («Лінда ді Шамуні», «Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті) та ін. Як драматичний актор виступав у п’єсах І. Котляревського, мав неабиякий талант художника.
Композиторську діяльність розпочав у 1851 р. створенням музики до «Картини степового життя циган» та вокально-хореографічного дивертисменту «Українське весілля». Він автор першої української опери «Запорожець за Дунаєм» (1862), уперше поставленої на сцені Марийського театру в Санкт-Петербурзі (1863), де виконував головну партію Карася. Серед інших творів вирізняється музика до водевілю «Ніч напередодні Іванового дня» (1852), до драми «Корабельна аварія» (1853), пісні-романси «Стоїть явір над водою» (1858), «Спать мені не хочеться» (1861) та ін.
Широкий діапазон художніх інтересів зблизив Гулака-Артемовського з Т. Шевченком (з яким мав щиру дружбу, допомагав йому в роки заслання) та іншими передовими діячами української та російської культури. Він є також автором статистико-географічної таблиці міст Російської імперії (1854) та проекту Петербурзького водопроводу (1858).
Помер 17 квітня 1873 р. у Москві.

Реферат на тему: ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ Семен Степанович Український композитор, оперний співак, драматичний актор

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок