Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> МІРЗА-АВАКЯНЦ Наталія Юстинівна Археограф і джерелознавець

Загрузка...

МІРЗА-АВАКЯНЦ Наталія Юстинівна Археограф і джерелознавець

Назва:
МІРЗА-АВАКЯНЦ Наталія Юстинівна Археограф і джерелознавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
МІРЗА-АВАКЯНЦ Наталія Юстинівна
Археограф і джерелознавець
Народилася 11 жовтня 1888 р. у Баришполі на Полтавщині в родині земського лікаря. У 1907 р. закінчила Київську жіночу гімназію і працювала на однорічних педагогічних курсах при Московській навчальній окрузі. 1913 р. склала державний іспит при Московському університеті, в якому працювала спочатку викладачем методики та історії, потім — проректором і ректором.
У 1915 р. повернулася до Києва і викладала у школі при Педагогічних курсах. З 1917 р. — викладач Української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського товариства. Застосовує нові методи й набуває досвіду. її науково-методичні публікації привернули увагу громадськості.
У 1919 р. — редактор постійної комісії для складання біографічного словника української землі УАН. Того самого року Н. Мірзу-Авакянц запросили на роботу до Полтавського учительського інституту.
У1922—1923 рр. завідувала навчальною частиною Полтавського кооперативного технікуму та була деканом кооперативного відділу Полтавського агрокооперативного технікуму.
Її лекції, глибокі за змістом і цікаві за формою, мали неабиякий успіх. Оцінивши її викладацький талант, академік Д. Баталій запросив ЇЇ до Харкова. З 1924 р. — професор Харківського інституту народної освіти, очолювала методичну комісію з історії, була також науковим співробітником науково-дослідної кафедри та Інституту історії української культури і академічної Комісії з вивчення соціально-економічної історії України XVIII ст.
З кінця 20-х років почалися чистки і «проробки», що мали за мету ліквідувати українську історичну науку. У1934 р. Н. Мірзу-Авакянц було звільнено з усіх посад. Згодом вона влаштувалася на роботу на кафедру історії України Київського університету, проте у 1938 р. її було заарештовано і засуджено до 10 років позбавлення волі. Зі сталінських ГУЛАГІв звістки про неї не надходили.
Н. Мірза-Авакянц була спеціалістом з історії України та методики її викладання. Відомо близько 50 публікацій вченої з цих проблем.
Привертають увагу хрестоматія і підручник з курсу «Історія України в зв’язку з історією Західної Європи», що відповідають сучасним уявленням про зміст історичної освіти.
У центрі наукового інтересу дослідниці — проблеми історії Гетьманщини (судочинство, побут старшини, становище жінки) і селянські рухи на Лівобережжі на початку XX ст. її студіям притаманні ретельне опрацювання джерел, насамперед архівних, введення в науковий обіг і узагальнення великої кількості нових фактів, комплексний аналіз, чітка структура і логічність викладу. Виразно помітне прагнення об’єктивно оцінити історичні події.
Розстріляна, ймовірно, на початку 1940 р. Реабілітована в 1959 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: МІРЗА-АВАКЯНЦ Наталія Юстинівна Археограф і джерелознавець

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок