Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Губер (Huber) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1937 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Роберт Губер (Huber) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1937 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Губер (Huber) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1937 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Губер (Huber)


за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції
рік народження: 1937 р.
Німецький хімік Р.Губер народився 20 лютого 1937 р. у Мюнхені в родині банківського службовця. Р.Губер вивчає хімію в Технічному університеті в Мюнхені. Тема його дипломної роботи – кристалографічне дослідження гормону екдизону в комах. 1963 р. він захищає докторську дисертацію. Використовуючи кристалографічний аналіз, Р.Губер відкриває молекулярну масу та структуру екдизону до рівня атома. Це відкриття переконує Р.Губера в можливостях кристалографії, й він продовжує використовувати цей метод для визначення структури й інших органічних сполук. 1971 р. Р.Губер став керівником кафедри структурної біології в Базельському університеті, Швейцарії, й одночасно директором інституту біохімії ім.Макса Планка в Мартінсриді. Р.Губер ще викладає в Мюнхенському університеті, де обіймає посаду професора з 1976 р. У той же час він займається інгібіторами – речовинами різної хімічної природи, які впливають на активність ензимів під час біохімічних реакцій. Р.Губер встигає визначити структури різних молекульних комплексів, що мають таку дію. З початку 80-х років Р.Губер та його співробітники починають дослідження білків, які синтезуються в процесі фотосинтезу - основній хімічній реакції в біосфері землі. Спільно з Х.Міхелом, Й.Дайзенхофером, Куніо Мікі та ін. Р.Губер виділяє та досліджує мембранні білки, які були ізольовані від центру фотосинтетичної реакції пурпурової бактерії. Головною заслугою Р.Губера є вдосконалення методів структурного аналізу. У своїх дослідженнях учений використовує низькотемпературну кристалографію, гамма-спектроскопію та комп’ютерні програми для інтенсивної обробки даних, їх інтерпретації та з’ясування електронної щільності. Використовуючи ці методи та програми, Р.Губер, Й.Дайзенхофер, Х.Міхел зі своїми співробітниками з’ясували третинну структуру досліджуваних білків. Це широко використовується в багатьох лабораторіях світу. 1988 р. Р.Губеру, Й.Дайзенхоферу та Х.Міхелу була присуджена Нобелівська премія з хімії «за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Губер (Huber) за визначення третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1937 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок