Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Альфред Кастлер (Kastler) за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах роки життя: 1902 - 1984 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Альфред Кастлер (Kastler) за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах роки життя: 1902 - 1984 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Альфред Кастлер (Kastler) за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах роки життя: 1902 - 1984 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Альфред Кастлер (Kastler)


за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах
роки життя: 1902 - 1984 рр.
Французький фізик Альфред Кастлер народився 3 травня 1902 р. в селі Гебвіллер в Ельзасі, що належав тоді Німеччині, в родині Фредеріка Кастлера й Ганни Фрей. Дитяча допитливість і сильне враження, яке справило на нього сонячне затемнення, рано викликали в нього інтерес до природничих наук. Після закінчення початкової школи хлопчик вступив до ліцею Бартольді, а 1920 р. був прийнятий в Еколь нормаль сюпер’єр. 1924 р. Кестлер одружився зі шкільною вчителькою Еліз Коссе. У подружжя народилися два сини й дочка. Після закінчення навчального закладу Кестлер викладав фізику в ліцеях різних міст Франції, а 1931 р. вступив до аспірантури університету Бордо й 1936 р. успішно захистив докторську дисертацію з фізики, темою якої було дослідження збудження атомів ртуті. До 1945 р. Кастлер викладав в університетах Клермон-Феррана і Бордо. Від 1945 р. і до виходу у відставку Кастлер працював професором в Еколь нормаль сюпер’єр. Роботи Кастлера стосуються оптики, атомної спектроскопії, квантової електроніки. Він досліджував збуджені оптичні стани атомів і розробив декілька методів, за якими світло використовується для подолання деяких обмежень магнітного резонансу в атомному пучку. Цей метод дістав назву методу подвійного резонансу. 1950 р. Кастлер відкрив метод оптичного накачування, що дозволяв зрушувати електрони в атомах з одного магнітного підрівня основного стану до іншого. Для подальшого вдосконалення своєї експериментальної методики Кастлер і його колеги створили спеціальну групу при фізичній лабораторії Еколь нормаль сюпер’єр, яка працювала впродовж п'ятнадцяти років. 1951 р. Кастлер показав у загальному вигляді можливість дослідження спін-гратової релаксації за допомогою магнітооптичної методики (ефекту Фарадея), відзначивши наявність прямого зв'язку між електронним парамагнітним резонансом і магнітооптичними ефектами. У своїх наукових дослідженнях він проаналізував найпростіші випадки прояву парамагнітного резонансу в спектрах магнітооптичної активності. Його роботи покладені в основу створення мазерів і лазерів. Кастлер був удостоєний Нобелівської премії з фізики 1966 р. «за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах». Після виходу у відставку 1968 р. Кастлер впродовж 4-х років обіймав посаду керівника наукових досліджень у Національному центрі наукових досліджень. Надзвичайно скромна, самозаглиблена людина, він брав активну участь у ряді політичних подій: був переконаним противником ядерної зброї, різко критикував роль США у в'єтнамській війні, підтримував алжирський рух за незалежність. Крім Нобелівської премії, Кастлер був нагороджений премією за наукові дослідження Французької академії наук (1956), премією Хольвека Лондонського фізичного товариства (1954) та іншими почесними званнями. Помер Кастлер 7 січня 1984 р. у Бандолі на Французькій Рив'єрі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Альфред Кастлер (Kastler) за відкриття і розроблення оптичних методів дослідження резонансів Герца в атомах роки життя: 1902 - 1984 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок