Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СЛАВІНСЬКИЙ Максим Антонович Український політичний діяч, вчений, публіцист

Загрузка...

СЛАВІНСЬКИЙ Максим Антонович Український політичний діяч, вчений, публіцист

Назва:
СЛАВІНСЬКИЙ Максим Антонович Український політичний діяч, вчений, публіцист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
СЛАВІНСЬКИЙ Максим Антонович
Український політичний діяч, вчений, публіцист
Народився 12 серпня 1868 р. у містечку Ставище на Київщині в селянській родині. Закінчивши 1886 р. київську гімназію, навчався на двох факультетах Київського університету (юридичному та історико-філологічному). Після закінчення університету (1895) служив 2 роки в царській армії. Демобілізувавшись, жив у Петербурзі, Катеринославі, Одесі і знову в Петербурзі. Працював у редакціях газет і журналів «Северный курьер», «Жизнь», «Мир Божий», «Приднепровский край», «Южные записки», «Наша жизнь», «Труд» тощо, зарекомендувавши себе здібним журналістом і публіцистом, фахівцем з національного питання.
У буремному 1917 р. представляв українську Центральну раду при Тимчасовому уряді в Петрограді, був делегатом з’їзду поневолених народів у Києві (вересень 1917 р.).
Після жовтневих подій в Петрограді повернувся в Україну, виступав зі статтями в періодиці, зокрема в «Новій Раді» і «Відродженні». За влади гетьмана (з кінця квітня 1918 р.) працював у Міністерстві закордонних справ, брав участь у переговорах з радянською Росією, очолював Міністерство праці в уряді ф. Лизогуба. З початку 1919 р. був керівником дипломатичної місії УНР у Празі, де й залишився після її розпуску у 1923 р. У Празі викладав історію України й українську літературу в Українській господарській академії і в Українському високому педагогічному інституті. Водночас він не поривав зв’язків із пресою, надсилаючи статті з історії і політичної думки до галичанської газети «Діло», журналу «Літературно-науковий вісник» та інших видань. У 1927—-1933 рр. був постійним кореспондентом громадсько-політичного тижневика «Тризуб», що видавався у Парижі.
У статтях і публічних лекціях, виступах у комісіях Ліги Націй Славінський гостро критикував більшовицьку ідеологію, методи правління в СРСР і УРСР. На його квартирі часто збиралися представники української політичної еміграції. Після визволення Праги від німецьких загарбників у травні 1945 р. М. Славінського було затримано контррозвідкою Радянської армії і відправлено до Києва у слідчу частину НКДБ УРСР за звинуваченням в «активній роботі, спрямованій на повалення радянської влади в Україні».
Помер у в’язниці в ніч з 23 на 24 листопада 1945 р.
СТЕПАНІВ (Степанець-Дашкевич) Олена
Громадський діяч, науковець, педагог
Народилася 7 грудня 1892 р. в с. Вишнівчик (нині Перемишлянського району Львівської області) в родині
священика. З юних років прагнула до знань і служіння народу, її національна свідомість сформувалася під час навчання у Львівському університеті, де вона брала активну участь в організаціях академічної Громади, «Просвіти» та Українського студентського союзу.
У 1914 р. О. Степанів зі зброєю в руках стала до лав Січових стрільців, з якими пройшла довгий і важкий бойовий шлях, здобувши повагу товаришів по зброї. Того самого року її нагороджено «Медаллю хоробрості», а у квітні—травні 1915 р. відзначено у боях на горі Маківці.
У 1919 р. продовжила навчання у Відні, одружилася з підполковником Січових стрільців Дашкевичем. Здобувши вчений ступінь доктора філософії, повернулася до Львова.
Упродовж багатьох років учителювала в гімназії, була головою Товариства жінок. Активно працювала на науковій ниві (їй належить 75 наукових праць). Проте її плідна науково-педагогічна і громадська діяльність обірвалася ув’язненням і 10-літ-нім засланням до мордовських таборів.
Померла 11 липня 1963 р. у Львові. Похована на Личаківському цвинтарі.
ТЕТЕРЯ (Моржковський) Павло Іванович
Гетьман Правобережної України 1663—1665 рр.
Роки життя достеменно невідомі. Походив з українського шляхетського роду, що поєднав свою долю з козацтвом. Здобув гарну освіту. Військову службу розпочав 1648 р. козацьким писарем Переяславського полку. 1653 р. став переяславським полковником й одружився з донькою Богдана Хмельницького Оленою. Наступного року разом із генеральним суддею Самійлом Богдановичем був у складі українського посольства, що підписало у Москві Березневі статті, в яких ішлося, що гетьман Богдан Хмельницький з усією Україною добровільно визнає зверхність московського царя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: СЛАВІНСЬКИЙ Максим Антонович Український політичний діяч, вчений, публіцист

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок