Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер (Landsteiner) за відкриття груп крові людини роки життя: 1868 - 1943 рр.

Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер (Landsteiner) за відкриття груп крові людини роки життя: 1868 - 1943 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер (Landsteiner) за відкриття груп крові людини роки життя: 1868 - 1943 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,69 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер (Landsteiner)


за відкриття груп крові людини
роки життя: 1868 - 1943 рр.
Австрійсько-американський бактеріолог й імунолог К.Ландштейнер народився у Відні 14 червня 1868 р. у родині газетного видавця й журналіста. 1885 р. після закінчення гімназії Ландштейнер вступив до медичної школи Віденського університету, а в 1891 р. дістав медичний диплом. Тоді ж він зацікавився хімією і вивчав її ще протягом п'яти років у Вюрцбурзі, Мюнхені і Цюріху. 1896 р. він повернувся у Відень і влаштувався на роботу на кафедру гігієни Віденського університету, де зацікавився імунологією. У перших дослідженнях з вивчення дії антитіл, проведених 1896 р., Ландштейнер встановив, що лабораторні культури бактерій можуть бути аглютиновані шляхом додавання імунної сироватки крові. Оскільки Ландштейнер цілком зосереджується на вивченні імунітету, то в 1898 р. він переходить на кафедру патологічної анатомії цього ж університету. Через два роки він публікує статтю, в примітці до якої розкривається сутність одного з найбільших його відкриттів: аглютинація, що відбувається при змішуванні плазми однієї людини й еритроцитів крові іншої, – це фізіологічне явище. Далі Ландштейнер дослідив і описав простий спосіб поділу крові людини на три групи: А, В і С. Пізніше з'явилася четверта група – АВ. Незважаючи на те, що метод визначення груп крові за Ландштейнером був запроваджений у практику лише через кілька років, він надав можливість безпечно переливати кров однієї людини іншій. Працюючи прозектором (головним патологоанатомом) у Віденській королівській імперській лікарні Вильгельміни 1908–1919 рр., Ландштейнер зосередив увагу на вивченні поліомієліту й на підставі чисельних досліджень висунув припущення, що причиною поліомієліту є вірус. 1916 р. Ландштейнер одружився на Хелен Влатсо. У них народився один син. 1923 р. йому пропонують роботу в Рокфеллерівському інституті медичних досліджень і він переїздить до США, де в 1929 р. приймає американське громадянство. 1930 р. Ландштейнеру було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини “за відкриття груп крові людини”. 1949 р. Ландштейнер та його колеги описали ще один фактор крові людини, так званий резус, чи Rh-фактор. До того ж було виявлено зв'язок між цим фактором і гемолітичною жовтяницею немовлят. 26 червня 1943 р. Ландштейнер помер у Нью-Йорку після серцевого нападу, який стався в нього під час роботи в лабораторії.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер (Landsteiner) за відкриття груп крові людини роки життя: 1868 - 1943 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок