Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> реферат: Петро Могила

Загрузка...

Петро Могила / сторінка 2

Назва:
Петро Могила
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Великий поле-мічний твір «Літос, або камінь ...» (1644) був важливим вкладом у науку православної догматнки Була розпочата також праця над новим виданням біблії й збірника «Житія Святих». Сам МОГИЛА написав низку творів («євангеліє Учительне», «Анфологіон» та ін.), а також проповідей тощо; його записки опуб-ліковані в «Архиве Юго-Западной Рос-сии» (ч. I, т. 7, 1887).
3.Культурно-освітня робота.
Важливе значення мала культурно-освітницька діяльність Могили - 1631 р. він заснував у Печерській Лаврі школу, яку 1632 р. Об’єднав з братською школою на Подолі й цим поклав початок Могилянській Колегії, що згодом стала найбільшим освітньо-науковим осередком усієї сх. Європи. Розцвіту в часи Могили досягло українське друкарство (зокрема Лаврська друкарня) та видавннча справа. МОГИЛА провадив (здебільшого власним коштом) велику роботу над виявленням і реставрацією церковних пам'яток великокняжого Києва (св. Софія, Десятинна церква, Печерська Лавра, Спас на Берестові та ін.), при чому Проведені були перші на Україні археологічні розкопки. Культ.-освітня діяльність Могили поширювалася також на Молдавію (перша вища школа — в Ясах 1640 р., друкарні тощо).
Петро Могила працював (разом з митрополитом Йосифом Велямином Рутським) у 1628-29 рр. над проектом утворення українсько-білоруського патріархату, поєднаного з Римом, але натрапив на опір з боку Польщі, козаччини й Риму. Пізніше, у другій пол. 1630-их і в 40-их рр., МОГИЛА спільно з іншими укр. церковними (єпископ луцькийй Атанасій Пузина) й світськими (Адам Кисіль, князь Сангушко) діячами, маючи підтримку короля Володислава IV, провадив переговори про це безпосередньо з Римом. Але на перешкоді стали братства, а уніатська сторона на цей раз належно не підтримала заходів Могили. Переговори (1645—47) по цій справі були припинені смертю П.Могили.
ВИСНОВОК.
Як політичний діяч Могила завжди стояв на засадах польської державності, але в атмосфері українського церковно-культурного відродження, яке він спричинив, визріла ідея української національно-визвольно революції й відродження української державності. У своєму заповіті Могила записав більшу частину свого майна різним церк. інституціям і головне своїй Колегії. Петро Могила помер у Києві й похований у Великій Лаврській церкві.


Література:
Голубев С. Митрополит Петр Могила и его сподвнжники. I—II. К. 1883—98;
Грушевський МОГИЛА Історія Украіни-Руси, т. VIII, К. 1913;
Власовський I. Нарис історіі Укр. Правос. Церкви. . Нью-Йорк — Бавнд Брук 1956;
Нагаєвськ и й I. Об'еднання Церкви й ідея патріярхату в Києві. Торонто 1961;
Великий А. Анонімний проект Петра Могили по з'єднанню укр. Церкви 1645. 34 СВВ, т. X. Рим 1963.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Петро Могила

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок