Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Поняття про пагін. Видозміни пагона. Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.

Поняття про пагін. Видозміни пагона. Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.

Назва:
Поняття про пагін. Видозміни пагона. Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Поняття про пагін. Видозміни пагона. Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.


ПЛАН
Поняття про пагін.
Видозміни пагона.
Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.


Анатомічна будова стебла. Стебло однодольної рослини за анатомічною будовою відрізняється від стебла дводольної.
У стеблі дводольної рослини розрізняють первинну і вторинну будову. Виникнення вторинної будови стебла зв’язане з поділом клітин камбію.
Первинна будова. На верхівці стебла розташована первинна меристема (конус наростання). На рівні зачасткових листків закладається прокамбій, який формує первинні флоему і ксилему. Зовні від прокамбію відокремлюється первинна кора, всередину – серцевина. Поверхневий шар клітин конуса наростання диференціюється в епідерму. Так виникає первинна будова.
Стебло однодольних покритонасінних, так само як і корінь, має лише первинну будову. Це дуже добре видно на поперечному розрізі стебла кукурудзи. Весь простір стебла заповнений паренхіматичними клітинами основної тканини.
На ранніх етапах розвитку для стебла дводольних рослин та-кож характерна первинна будова. У результаті діяльності первин-них меристем конуса наростання формуються епідерміс, первинна кора і центральний циліндр. Проте на відміну від однодольних рос-лин у дводольних не всі клітини прокамбію перетворюється на первинні ксилему і флоему. Шар клітин прокамбію між ними збе-рігає здатність поділятися і перетворюватися у вторинну твірну тканину — камбій. Камбій-поділяється, відкладаючи всередину еле-менти вторинної ксилеми. а до периферії — вторинної флоеми. Та-ким чином, діяльність камбію забезпечує виникнення вторинних елементів у стеблі, тобто перехід від первинної анатомічної будови до вторинної.
Вторинна будова стебла характерна для всіх дводомних рос-лин — трав і дерен. Дуже поширені такі типи вторинної будови стебла: пучковий, пепехіднии і непучковий. Відмінності їх зумов-лені способами закладання прокамбію і наступною діяльністю кам-бію.
Пучкову бідову стебла мають деякі трав'янисті рослини (кріп, конюшина, жовтець, горох, люцерна). Закладені в конусі наростання прокамбіальні тяжі розміщуються колом по периферії центрального циліндра. Кожен прокамбіальний тяж перетворюється у відкритий колатеральний пучок, що складається з первинної ксилеми, первинної флоеми і смужки камбію між ними. Клітини камбію, які діляться, дають нові — вторинні — елементи провідно-го пучка: всередину— ксилему, до периферії — флоему.
У багатьох рослин пучкова будова стебла з віком заміняється не пучковою. Така перехідна будова стебла характерна для соняшника, жоржини, рицини тощо.
Не пучкова будова стебла властива стеблам багатьох трав і дерев (Льон, липа, яблуня, сосна тощо). За не пучкової будови прокамбій закладається циліндром і відразу перетворюється на камбій. Отже, і за первинної, і за вторинної будови елементи флоеми і ксилем розташовуються суцільним циліндром. Проте, якщо у трав усі клітини камбію на осінь перетворюються на клітини постійних тканин, то в деревних камбій функціонує протягом усього їхнього життя. Багаторічна діяльність камбію і зумовлює особливості структури стовбура дерева і стебла чагарника.
Пагін – орган, який утворюється з верхівкової меристеми і розчленяється на ранньому етапі морфогенезу на спеціалізовані частини – стебло, листки, бруньки.
Основна функція його фотосинтез. Частини пагона можуть бути органами розмноження, накопичення запасних продуктів, води.
Перший (головний) пагін розвивається із бруньки зародка. На пагоні виділяються вузли і міжвузля. Вузол – це місце прикріплення листків до стебла. Міжвузля – відстань між сусідніми вузлами.
Міжвузля можуть бути довгими, і тоді пагін називається видовженим (ростовим); скорочений пагін має короткі міжвузля.
Кут між листком і стеблом називається листковою пазухою. У пазусі листка розташовуються бруньки і пагони.
Брунька – це зачатковий пагін з дуже вкороченими міжвузлями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Поняття про пагін. Видозміни пагона. Анатомічна будова стебла трав’янистих одно та дводольних рослин.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок