Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біологічні основи рослинництва (фотосинтез).

Біологічні основи рослинництва (фотосинтез).

Назва:
Біологічні основи рослинництва (фотосинтез).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Біологічні основи рослинництва (фотосинтез).
Фотосинтетична активна радіація (ФАР). Рівень поглинання ФАР посівами польових культур.
Посіви польових культур – могутні фото синтезуючі системи, які за здатністю поглинати сонячну енергію набагато (у 2-5 разів) перевищують природні угіддя, в тому числі луки, пасовища і лісові насадження.
Листя, як відомо, є основним органом фотосинтезу, хоч частково цю роль виконують також зелені стебла, суцвіття на початку їх утворення і навіть корені (наприклад, опорні корені у кукурудзи).
Фотосинтез – основне джерело формування біомаси рослин. Він також забезпечує енергією всі процеси росту, обміну енергії. Сонячна радіація забезпечує, крім того, тепловий і водний баланс у всій біосфері.
Велике значення для продуктивної роботи посіву як фото синтезуючої системи має оптимізація теплового, водного, повітряного та поживного режимів.
Площа листкової поверхні посіву.Для оптимального проходження фотосинтезу посів повинен мати певну площу листкової поверхні.Рівень поглинання сонячної радіації залежить від будови листка, його орієнтації відносно сонячного проміння. Оптимальна площа листкової поверхні (40-60 тис м2/га) має припадати на період активної вегетації рослин (початок генеративного періоду до утворення плодів, наливу зерна, молочної стиглості, залежно від виду культури). Цей період короткий у багаторічних і однорічних трав, озимих і ярих зернових; триваліший у кукурудзи, гречки, гороху, сої; досить тривалий у коренеплодів і особливо у баштанних, у яких паралельно відбуваються цвітіння і утворення плодів. Це характерно також для гречки, буркуну та інших культур.
Продуктивність фотосинтезу, фотосинтетичний потенціал посіву.Показником оптимального проходження фотосинтезу є кількість пластичних речовин на одиницю листкової поверхні, що їх нагромаджує посів. Вважається оптимальним, коли на 1 м2 площі листків у зернових, коренеплодів, картоплі та інших культур асимілюється 4-6 г органічної речовини на добу. У загущених посівах цих та інших культур чиста продуктивність фотосинтезу (ЧПФ) буде нижчою (3-4 г), але завдяки збільшенню густоти стояння рослин на одиницю площі посіву буде асимільовано більше органічних речовин.
Загущення посіву, засвоєння ФАР, продуктивність культури.В посівах багатьох кормових культур урожай – це листостеблова маса. Чим більше в ній листя, тим цінніший корм. В сильно загущеному посіві при достатньому фонові мінерального живлення значна частина нижніх листків буде частково затінена верхніми ярусами, проте, як показують спостереження, навіть за цієї умови велике загущення рослин сприяє інтенсивному нагромадженню вегетативної маси і сухих речовин на одиницю площі посіву. Отже, достатній рівень живлення рослин і оптимальне зволоження – важливі фактори інтенсивного фотосинтезу при одержанні листостеблової маси на корм. При цьому сонячного освітлення в умовах України цілком достатньо для отримання за вегетаційний період культури високого врожаю кормової маси. Узагальнюючи показником продуктивності різних культур є вихід сухої речовини господарсько цінної маси врожаю рослин (листя+стебла+зерно, корені+гичка та ін). для умов України добрими показниками продуктивності польових культур є 70-80, високими – 100-120, дуже високими – 140-160 ц/га сухої речовини.
Виділення кисню посівами у процесі фотосинтезу.
Високопродуктивні фото синтезуючі системи, які забезпечують високі врожаї, економічно вигідні: чим більший урожай біомаси, тим більше використано вуглекислоти (СО2), якої в повітрі буває надлишок. Разом з тим з такого посіву виділяється і більше кисню.
За показниками виділення кисню польові фотосинтезуючі системи, зокрема, цукрових буряків, кукурудзи, пшениці набагато перевищують природні, в тому числі й ліси, оскільки на 1 га посіву формується за вегетаційний період у 2-3 рази більша біомаса порівняно з біомасою лісу.
Вплив різних факторів на фотосинтез посіву.Для створення оптимальних умов фотосинтезу велике значення має просторове і кількісне розміщення рослин на площі, яке забезпечується способом сівби і нормою висіву насіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Біологічні основи рослинництва (фотосинтез).

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок