Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Дмитро Йосипович Івановський –основоположник науки про віруси

Дмитро Йосипович Івановський –основоположник науки про віруси

Назва:
Дмитро Йосипович Івановський –основоположник науки про віруси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Дмитро Йосипович Івановський –основоположник науки про віруси”


Всьому світові відоме ім'я Д.Й. Івановського (1864—1920), видат-ного природознавця, засновника сучасної вірусології. В 1892 p., вивчаючи мозаїчну хворобу тютюну, Д. Й. Івановський відкрив ра-ніше не відомі субмікроскопічні істоти, які одержали назву віру-сів.
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони стоять на межі живої і неживої природІ. У 1887 р. за рекомендацією відомих вчених А. М. Бекетова і A.C. Фа-мінцина було відряджено талановитого студента Петербурзького університету Д. Й. Івановського на південь України для вивчення мозаїчної хвороби тютюну. Досліджуючи цю хворобу, яка завдавала величезних збитків тютюновим плантаціям, молодий вчений від-крив, що збудник цієї хвороби проходить крізь бактеріальні фільтрІ. Отже, було відкрито організм, у сотні й тисячі разів менший від відо-мих на той час найменших бактерій.
Це відкриття засвідчило, що поряд з клітинними формами існують живі системи, позбавлені клітинної структурІ. Цим було за-кладено фундамент нової науки — вірусології.
Коротка біографія Д.Івановського
Дмитро Івановський народився в селі Низ Тодовського повіту Петербурзької губернії. Закінчив фізико-математичний факультет, Петербурзький університет у 1888 р., в якому викладав з 1895 р., а з 1915 р. до кінця життя – професор університету в Ростові-на-Дону.
За результатами своїх досліджень Д. Й. Івановський доповів в Академії наук 14 лютого 1892 р. і водночас опублікував працю «О двух болезнях табака». У 1898 р. видатний голландський мікробіолог М. В. Бейєрінк підтвердив відкриття Д. Й. Івановського і запропону-вав збудника мозаїчної хвороби тютюну називати вірусом (від лат. vi— отрута).
Відкриттям невидимого в оптичний мікроскоп ультрамікроба по суті було закладено фундамент нової науки — вірусології.
Праці Івановського присвячені питанням мікробіології та фізіології вищих рослин. Протягом 1887 р. – 1902 р. (з перервами) Івановський вивчав захворювання тютюну в Україні, Бессарабії (разом з Плавцевим) та в Нікітському ботанічному саду “Крим”. Наслідки наукових досліджень опублікував у праці “Про дві хвороби тютюну” (1902 р.), як докторську дисертацію захистив при Київському університеті 1903 р. В цих працях Івановський Дмитро Йосипович описав відкритий ним субмікроскопічний збудник мозаїчної хвороби тютюну – вірус, поклавши цим початок вірусології, що є тепер самостійною галуззю наукІ. Івановський Дмитро Йосипович проводив також дослідження в галузі мікробіології грунту, вивчав спиртове бродіння, питання спадковості та мінливості. Був пропагандистом вчення Ч.Дарвіна.
Поки вчені вели в мікробіологічних лабораторіях боротьбу з збудниками, Пастер удосконалював свою працю проти сказу не знаючи його збудника, в Петербурзі біолог Івановський Дмитро Йосипович здійснив важливе відкриття, ставши каменоломом науки – вірусології (1892 р.).
Ще будучи студентом Івановський Д.Й. цікавився хворобами рослин і вивчав на Україні розповсюдження рябухи, яка знищувала урожай тютюну. Пізніше зацікавила його особливо хвороба цієї рослинІ. Івановський Д.Й. провів наступні дослідження, він розтер листки хворих рослин, їх сік процідив через полотно і при допомозі капілярних трубочок висипав цю рідину в жилки здорових листків тютюну. Через дві неділі 80% інфекційних рослин були заражені мозаїчною хворобою. Вчений пропустив сік через фарфоровий фільтр затримуючи бактерії та інфекційні здібності його збереглись, виявилось, що збудник мозаїчної хвороби не росте при звичайних умова, як бактерії. На засіданні Імператорської Академії наук в 1892 р. Івановський Дмитро Йосипович доклав про результати своїх досліджень. Він довів, що це захворювання спричиняється вірусом, який має високу заразливість і яскраво виражену специфічну дію. Це відкриття показало, що поряд з клітинними формами існують живі системи, які невидимі у звичайному світловому мікроскопі, проходять через дрібнопористі фільтри і не мають клітинної структурІ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Дмитро Йосипович Івановський –основоположник науки про віруси

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок