Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Орнітологія

Орнітологія

Назва:
Орнітологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Орнітологія


Вступ
Серед великої різноманітності тварин, поширених на Україні, особливе місце належить птахам. Вони зустрічаються майже в кожному куточку природи і всюди є дуже помітними.
Для того, щоб побачити птаха, достатньо подивитися у вікно. На земній кулі нараховується більше 85000 видів птахів, на території України – 358. більша частина птахів мешкають у лісах, на полях та болотах.
Птахи приваблюють увагу своїм дзвінким і мелодійним співом, різноманітним і часто яскравим, красивим забарвленням, граціозним польотом, цікавою поведінкою, своєрідними „танцями” та іншими біологічними особливостями. Спостерігати за птахами в їхньому природному оточенні – справжня насолода. Птахи мають велике значення в природі т житті людини. Вони є нашими надійними і вірними друзями, яких безумовно слід знати. Знання птахів не тільки розширює кругозір людини і робить її життя повнішим, красивішим, а й дає змогу розумно, ефективно, раціонально використовувати їх у своїх потребах.
Роль птахів у житті і господарській діяльності людини визначається перш за все через їхні кормові, або трофічні, зв’язки. Більшість птахів приносять людям користь, бо знищують комах, гризунів та інших ворогів рослин, чим сприяють підвищенню врожайності полів.
Маючи велику екологічну пластичність, тобто здатність пристосовуватися до найрізноманітніших ландшафтних і кліматичних умов, птахи розселилися по всій земній кулі, утворивши в різних її регіонах специфічні „життєві форми”.
На річках, озерах, болотах живуть птахи іншого типу. Вони можуть плавати і пірнати.
У лісових птахів зовсім інші пристосувальні ознаки. Вони лазять по стовбурах і гілках дерев за допомогою міцних зігнутих кігтів, підпираючись жорсткими, твердими стерновим перами. Міцний дзьоб і довгий язик допомагають їм видобувати і витягати з щілин кори і деревини дрібних тварин, а іноді і видовбувати в деревині дупла для гнізда.
Лісових птахів дуже багато. Серед них є комахоїдні, м’ясоїдні та зерноїдні види, що зустрічаються в лісах різного типу, де вони займають різні яруси рослинності: від крон найвищих лісових велетнів до чагарникового і трав’янистого підліску. Вони мають різну форму дзьоба, різне забарвлення, голос, різний спосіб життя. Але всі вони – птахи лісові і без лісу жити не можуть.
Людина в своїй господарській діяльності використовує багатства природних екосистем і сама створює штучні або напівштучні екосистеми з метою їх збагачення і кращого пристосування до своїх потреб. Насаджені ліси і парки, поля сільськогосподарських культур, штучні водойми, фруктові сади, тваринницькі ферми, мисливські господарства – це не повний перелік штучних і напівштучних екосистем, які називаються культурними ландшафтами. Роль птахів у цих екосистемах, тобто в житті та господарській діяльності людини, надзвичайно велика. Якщо підрахувати, скільки їжі споживають птахи певного району за день, місяць і рік, то дістанемо фантастично великі цифри.
Шукаючи їжу, птахи ретельно „обстежують” кожну гілочку, листочок, тріщину в корі дерев, перевертають опале листя на землі, тобто знаходять комах в усіх можливих схованках, де боротьба з ними штучними методами захисту рослин, у тому числі і хімічними, майже неможлива. Та не тільки в гніздовий період птахи здійснюють свою корисну діяльність. Під час весняних і осінніх перельотів кількість птахів може збільшуватись у 10-15 раз.
Людство має певний досвід приваблювання птахів на поля, в сади та лісові насадження для їх концентрації в місцях, де можуть масово розмножуватися шкідники.
Значення птахів у житті та господарській діяльності людини не вичерпується тим, що вони допомагають у боротьбі з шкідниками. Дуже велика роль птахів у поширенні багатьох рослин і, зокрема, в процесах поширення і поновлення лісів. Поїдаючи різні плоди, ягоди й насіння, роблячи собі запаси їжі, а потім забуваючи їх іноді далеко за межами лісу, птахи сприяють розповсюдженню багатьох деревних і чагарникових рослин.
Багато видів птахів належать до мисливсько-промислових і дають цінні продукти – м’ясо, жир, яйце, пух, перо тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Орнітологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок