Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат безкоштовно: Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу

Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу / сторінка 6

Назва:
Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Політика колонізаторів призвела до кровопролитних війн, під час яких значна частина корінного населення була знищена. У сучасній мові Нової Зеландії також є багато відмінностей від англійської літературної. Запозичення з мови аборигенів вживаються переважно в усній мові.
На островах Океанії (центральна та південно-західна частина Тихого океану) політичне панування після другої світової війни сконцентрувалось у руках англо-американського блоку при домінуючому положенні США. Під опікою США знаходяться Каролінські, Маріанські, Маршаллові, Гавайські острови та ін. Експансія США на Гавайські острови почалась у першій чверті XIX ст. і супроводжувалась таким жорстоким колоніальним гнобленням, що з 250 тис. чоловік корінного населення залишилось лише 11 тис [8]. У 1987 р. гавайців налічувалось 160 тис.чол. На відміну від інших островів, на Гавайах, крім англійської мови, використовують на письмі також місцевий полінезійський діалект. Навчання в школах Океанії проводиться англійською мовою США.
Колишні колонії Великобританії (Фіджі, Тонга, Соломонові острови) отримали незалежність у 1970 р., офіційна мова тут англійська, хоча гібридна мова Pidgin English теж дуже поширена. Саме слово "Pidgin" виникло в результаті фонетичної зміни англійського слова "business" у мові китайців [8].Термін Pidgin English вже давно використовується зарубіжними лінгвістами.
Це загальний термін, яким називаються різні гібридні мови, що виникли в країнах англійського й американського панування.
Характерна особливість гібридної мови полягає в тому, що вона не є рідною ні для білого, ні для туземця і містить мінімальну кількість слів, необхідних для практичного спілкування. Гібридні мови виникли в результаті необхідності мати загальну мову для різних племен багатомовних регіонів (адже тільки в Африці існує понад 2058 мов, а в Азії ще більше — 2157 [9]) для спілкування між собою та з білими людьми. Вони не можуть бути формою прояву національної культури. Там, де є елементарні умови для вивчення літературної англійської мови, Pidgin English не існує, а корінне населення двомовне.
Виділяють такі гібридні мови: Kroo English (захід Африки); Fanagalo English (ПАР); Melanesian English (Південний Китай, Фіджі,Соломонові острови) та ін.
Отже, в результаті вивчення історичних та економічних причин, що лежать в основі значного поширення англійської мови в усьому світі, можна зробити такі висновки:
1. Завдяки тому, що Британія однією з перших країн Європи починає відкривати та досліджувати нові території, підкоряючи їх населення своєму політичному, економічному та культурному впливу, англійська мова поширюється в багатьох країнах світу, спочатку в усному мовленні, а потім на письмі.
2. На кожній конкретній території англійська мова набуває своїх специфічних рис, перетворюючись на мову-варіант, яка відрізняється від літературної англійської мови своїми особливостями у вимові, лексиці, а також у морфології та синтаксисі, наприклад, American English, Canadian English, Irish English та ін.
3. У результаті змішування англійської мови з мовами туземного населення, мовна різноманітність яких надзвичайно велика, утворюються також так звані гібридні мови Pidgin English, які, як правило, слугують основним засобом спілкування у торговельно-виробничій сфері людської діяльності.
4. Нині англійська мова набула величезної популярності, оскільки вона є спільною мовою для населення різних країн, нею користуються діячі науки і культури, бізнесмени, журналісти, туристи в усіх куточках світу. Майже у 100 країнах світу англійська є офіційною мовою. Це одна з робочих мов Організації Об’єднаних Націй, Олімпійських ігор. Англійська мова — світова мова, тобто один із основних засобів міжнародного спілкування.


Список літератури:
English as a world language /Ed/ by Richard W. Balley and Manfred Girlach — New York: Arbor; East Lansing: The Univ. of Michigan press, 1986. — VIII, 496 p.
Enthologue, 13-th Edition, Barbara F.Grimes, Editor, 1996, Summer Institute of Linguistics Inc.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок