Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> К.А. Пурієвич – видатний вітчизняний фітофізіолог

К.А. Пурієвич – видатний вітчизняний фітофізіолог

Назва:
К.А. Пурієвич – видатний вітчизняний фітофізіолог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
К.А. Пурієвич – видатний вітчизняний фітофізіолог


У розвитку фізіології рослин у Київському університеті наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. велику роль відіграли праці талановитого українського вченого, неперевершеного експериментатора і уважного природодослідника Костянтина Андріановича Пурієвича (1866-1916).
Костя Пурієвич народився 28 травня 1866 р. у Житомирі. Вищу освіту отримав в Університеті св. Володимира, який закінчив у 1889 році, і був залишений для підготовки до професорського звання. Потім працював у цьому ж навчальному закладі до кінця життя, з 1900 р. – професор і завідуючий кафедрою анатомії і фізіології рослин.
У своїй першій великій роботі “Образование и распадение органических кислот у высших растений”, опублікованій у 1893 р., автор переконливо обґрунтовує відповідь на питання відносно утворення та обміну органічних кислот в рослинному організмі. Він доводить, що органічні поживні речовини спочатку окислюються до карбонових кислот, які шляхом подальшого окислення розщеплюються до більш простих кислот з утворенням кінцевого продукту - вуглекислоти [2]. Численні дослідження метаболізму органічних кислот дозволили Пурієвичу встановити, що останні, з одного боку, є проміжними речовинами в процесі окислення вуглеводів, жирів, білків тощо, а з другого, використовуються на біосинтез нових амінокислот, білків, алкалоїдів та багатьох інших речовин і виступають зв’язуючим ланцюгом між обмінами вуглеводів, білків, жирів (у вторинних біосинтезах).
Цей вчений вперше сформулював висновок стосовно відношення СО2/O2, яке зараз трактується як дихальний коефіцієнт (ДК) і представляє собою складний процес, який значно залежить від умов середовища, по-різному відбувається у рослин різних систематичних груп і вказує на гетерогенність субстратів дихання.
Важливе значення має докторська дисертація Костянтина Пурієвича “Физиологические исследования над опоражниванием вместилищ запасных веществ при прорастании” [3], яку він виконав у Лейпцігському університеті в лабораторії відомого німецького вченого В. Пфеффера. В цій роботі автор виклав результати лабораторних досліджень складного процесу, який відбувається в насінні під час проростання і пов’язаний з перетворюванням та спорожнюванням основних запасних речовин. Щоб вивчити зазначений процес, Пурієвич провів багато оригінальних дослідів. Шляхом репарації насіння злакових на зародок та ендосперм з наступним використанням гіпсових колонок він встановив, що найважливіша роль у процесі спорожнення запасних речовин при проростанні належить перетворенню їх під впливом гідролізу, завдяки чому вони стають рухомими.
Низку цікавих досліджень провів Пурієвич по вивченню дихального коефіцієнта пліснявих грибів в залежності від характеру живлення. Він довів, що плісняві гриби здатні розкладати різні органічні сполуки завдяки утворенню в їхньому тілі певних ферментів. В одному з дослідів вдалося встановити, що плісняві гриби Aspergillus niger та Penicillium glaucum можуть засвоювати атмосферний азот. Шляхом точних досліджень змін повітря Пурієвич встановив закономірності, що обумовлюють співвідношення під час дихання пліснявих грибів. Співвідношення змінюється в залежності від характеру поживного середовища і від його кількості [4]. Разом з тим він з’ясував, що відсутність поживного матеріалу в клітині викликає окислення її складових частин, які при умові достатнього живлення залишаються незмінними. Він вважав, що окисленню, підлягають не лише цукри, жири та органічні кислоти, а й білки (навіть протоплазматичні), особливо під час голодування.
Заслуговують на увагу дослідження К.А. Пурієвича стосовно малодослідженого на той час питання - впливу світла на дихання рослин [1]. Починаючи вивчення цього явища, талановитий вчений поставив за мету з’ясувати, як впливає світло та його спектральний склад на процес дихання. Об’єктами досліджень він обрав гриби, кореневища різних рослин та етиольовані рослини. Пурієвич встановив, що інтенсивність дихання грибів у темряві вища, ніж на світлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: К.А. Пурієвич – видатний вітчизняний фітофізіолог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок