Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Лисиця звичайна

Лисиця звичайна

Назва:
Лисиця звичайна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Лисиця звичайна


Зміст
1 Загальна характеристика
2 Розповсюдження
3 Екологія
4 Харчування
5 Спосіб життя
6 Розмноження
7 Поведінка
8 Господарське значення
9 Джерела


Загальна характеристика
Руда лисиця

Лисиця руда (Vulpes vulpes)
Царство:
(Animalia)
Тип:
(Chordata)
Клас:
(Mammalia)
Ряд:
(Carnivora)
Родина:
(Canidae)
Рід:
(Vulpes)
Вид:
Лисиця руда (Vulpes vulpes)
, 1758
Руда (або звичайна) лисиця – найбільш розповсюджений та широко відомий . Вона також є найбільшим видом роду: довжина тіла 60-90 см, хвоста – 40-60 см, маса 6-11 . У більшості випадків забарвлення спини яскраво–руде, часто з неясним темним визерунком, черево біле, іноді чорне. Забарвлення у тварин з південних районів більш тьмяне. Поряд з типово забарвленими "вогнівками" зустрічаються особини з більш темним хутром: сиводушки, хрестовки, чорно-бурі. Зрідка в природі зустрічаються .
Розповсюдження
Звичайна лисиця розповсюджена вельми широко: в по всій території, північній ( та , , північний ), більшій частині (аж до північної , південного та Індокитаю), в від арктичної зони до північного узберіжжя . В лисиця була і розповсюдилась по всьому континенту, за винятком деяких північних районів з вологим субекваторіальним кліматом. В руда лисиця зустрічається по всій території.
Раніше вважалось, що в Америці живе окремий вид лисиць, але останнім часом його розглядають як підвид рудої лисиці.
Розповсюдження рудої лисиці
Екологія
Забарвлення та розміри лисиць відрізняються великою географічною мінливістю; всього нараховують 40-50 , не беручі до уваги більш дрібних форм. Загалом, при просуванні на північ лисиці стають крупнішими та яскравішими, на південь – дрібнішими та більш тьмяно забарвленими. В північних районах та в горах також частіше зустрічаються чорно-бурі та інші форми забарвлення лисиць.
Описане різноманіття забарвлення та величини лисиці пов'язане з широтою її та великим різноманіттям умов існування в окремих його частинах. Достатньо сказати, що лисиці заселяють, хоч і з різною щільністю, всі ландшафтно-географічні зони, починаючи з та субарктичних лісів аж до та , включаючи в усіх кліматичних зонах. При цьому лисиця водиться не тільки в дикій природі, але й в культурних ландшафтах, а також на околицях міст, в тому числі великих (таких як та ; в лисиці є вельми звичайними на околицях, а іноді з'являються і в центральній частині міста). Більш того, часом в урбанізованій місцевості лисиця знаходить особливо сприятливе для себе середовище.
В усіх частинах свого ареалу лисиця віддає перевагу відкритій місцевості, а також районам, де наявні окремі гаї, переліски, а такох та , особливо якщо взимку сніговий покрив в них є не занадто глибоким та пухким. Тому з усіх кліматичних зон більше всього лисиць живе в степовій та , а не в лісовій.
Лисиця є звіром достатньо оседлим. У більшості районів їй невластиві регулярні міграції. Вони відомі лише в тундрі, пустелях та горах. Наприклад, одна з помічених в Малоземельській тундрі ( )лисиця була потім вбита за 600 кілометрів на південний захід. Молоді звірі, що розселяються з батьківського лігва, звичайно трапляються на відстані від 2-5 до 15-30 км від нього; рекорд на території України – добича лисиці за 120 км від місця кільцювання.
Чисельність лисиць помітно коливається по роках. На її стан впливають такі фактори як кількість , метеорологічні умови, наявність в популяції інфекціїних захворювань. В голодні роки не тільки падає плодючість самок та виживає менша кількість цуценят, але й виникають умови, сприятливі для поширення , які інколи охоплюють великі території. Характерні для лисиць епізоотії – , чума хижаків, .
Лисиця із впольованим гризуном
Харчування
Лисиця, хоч і належить до типових хижаків, харчується дуже різноманітними кормами. Серед їжі, що вона вживає, виявлено більше 400 видів одних тільки , не рахуючи кількох десятків видів . Повсюдно основу її харчування складають дрібні гризуни, головним чином . Можна сказати, що від їхнього достатку та досяжності в значній мірі залежить стан популяції цього хижака.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лисиця звичайна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок