Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Інтенсивність окисних процесів під час тривалого зберігання ягід чорної смородини, оброблених антиоксидантами

Інтенсивність окисних процесів під час тривалого зберігання ягід чорної смородини, оброблених антиоксидантами

Назва:
Інтенсивність окисних процесів під час тривалого зберігання ягід чорної смородини, оброблених антиоксидантами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інтенсивність окисних процесів під час тривалого зберігання ягід чорної смородини, оброблених антиоксидантами


Одним із основних процесів життєдіяльності під час зберігання плодоовочевої продукції є процес дихання, в результаті якого ягоди чорної смородини використовують поживні речовини, які були накопичені під час росту і розвитку. Дихаючи, ягоди поглинають з навколишнього середовища кисень, в результаті чого окислюються органічні речовин, такі як цукри, органічні кислоти, пектин та інші, і виділяють вуглекислий газ, водяну пару та інші продукти обміну, тобто відбувається збіднення рослинної тканини ягід поживними речовинами. Низька інтенсивність дихання характеризує знижену активність клітин, а отже, і незначні витрати резервних поживних речовин на процеси життєдіяльності.
Ягоди чорної смородини мають недостатню лежкість, тому що їх тонка шкірочка не захищає соковиту м'якоть від зовнішніх впливів. Тому для збільшення строків їх зберігання і зменшення втрат поживних речовин необхідно створити такі умови, які б максимально знижували інтенсивність всіх біологічних процесів у ягодах, у тому числі й інтенсивність дихання.
Найрозповсюдженішим способом зберігання є використання штучного холоду. Нові, як правило, використовуються в поєднанні з традиційним. Нині для подовження терміну зберігання ягід чорної смородини і зниження втрат використовують антиоксиданти.
Ягоди чорної смородини сорту Голубка були закладені на зберігання в липні 2004 р. на базі холодильника ДГ “Мелітопольське” третього відділення Українського науково-дослідного інституту зрошуваного садівництва (УкрНДІЗС), м. Мелітополь. Дослідження й обробка отриманих результатів проводилися на кафедрі технології переробки та зберігання продукції сільського господарства Таврійської державної агротехнічної академії, м. Мелітополь.
Обробку піддослідних варіантів проводили безпосередньо на кущах у саду шляхом обприскування такими розчинами: перший варіант (контроль) — водою; другий — сумішшю плівкоутворювача та води (ПУ), третій — сумішшю плівкоутворювача, антиоксиданта та води (ПУ+АО).
Обприскування робили вранці в сонячний день. Через 24 год ягоди збирали відповідно до вимог ДСТУ. Перед закладанням на зберігання проводили їх інспекцію, сортування й калібрування.
Продукцію зберігали в холодильних камерах при температурі мінус 1–0 °С у коробках на 2–3 кг і в пакетах з поліетиленової плівки на 0,5 кг.
Інтенсивність дихання визначали за методом І.П.Толмачова, вміст цукрів — за ДСТУ 27198–87, вміст титрованих кислот — за ДСТУ 25555.0–82. Математичну обробку результатів виконували за Б.А.Доспєховим і комп’ютерними програмами “Korreg”, “Excel”.
У результаті проведених досліджень нами було встановлено, що обробка ягід чорної смородини дослідними композиціями істотно впливає на інтенсивність окислювально–відновних процесів при зберіганні.
Інтенсивність дихання ягід у дослідних варіантах значно знижувалася вже з перших діб зберігання. Отримані результати можна пояснити тим, що антиоксиданти, взаємодіючи з мітохондріями, гальмують процеси дихання. Незначне підвищення інтенсивності дихання відзначали лише після 65-ї доби зберігання у зразках, які були упаковані у поліетиленові пакети. У контрольному варіанті цей процес почався значно раніше — вже на 30-ту добу зберігання.
Це можна пояснити тим, що в пакетах накопичувався етилен, який вважається гормоном дозрівання. Він впливає прямо та опосередковано на обмін речовин, при цьому підвищується інтенсивність дихання, з’являються продукти вторинного обміну і як наслідок — старіння [1, 2, 3, 4].
Найкращі результати отримано у зразках, оброблених сумішшю ПУ+АО, які зберігалися як насипом, так і в поліетиленових пакетах.
Основним субстратом дихання є цукри. Обробка ягід антиоксидантами значно впливає на їх вміст у процесі тривалого зберігання [1, 3]. Вміст цукрів у дослідних зразках у першу добу змінювався поступово порівняно з контрольними, де він починає зменшуватися вже після закладання плодів на зберігання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Інтенсивність окисних процесів під час тривалого зберігання ягід чорної смородини, оброблених антиоксидантами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок