Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Директивно-економічні, організаційні чинники в ланцюзі змін господарювання в українському селі (друга половина ХХ — початок ХХІ ст.)

Директивно-економічні, організаційні чинники в ланцюзі змін господарювання в українському селі (друга половина ХХ — початок ХХІ ст.)

Назва:
Директивно-економічні, організаційні чинники в ланцюзі змін господарювання в українському селі (друга половина ХХ — початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Директивно-економічні, організаційні чинники в ланцюзі змін господарювання в українському селі (друга половина ХХ — початок ХХІ ст.)


Сільськогосподарське матеріальне виробництво України як раніше, так і в кінці ХХ століття відігравало особливо значну, надзвичайно важливу роль в економічних, соціальних відносинах. В аграрно-промисловому комплексі, за даними Мінсільгоспу, зосереджено загалом більше половини функціонуючих виробничих фондів України, виробляється понад 50% валового суспільного продукту — ВВП, близько 80% народного споживання, тобто товарів, без яких життєдіяльність людини неможлива, безпосередньо або опосередковано формується 73% зведеного державного бюджету, зайнято 45% всього працюючого населення [1]. Жодна виробнича сфера без наслідків виробничої діяльності аграрного матеріального виробництва обійтися не в змозі, бо воно для цього матеріального механізму є органічно тією чи іншою мірою не тільки потрібним, а й неминуче необхідним.
Агро-матеріальний комплекс найчастіше пов'язаний з потребами, трепетними інтересами кожного без винятку громадянина країни, кожної сім'ї, кожного населеного пункту. Продукція сільського господарства без продукованої в ньому сировини має винятково важливе значення в життєдіяльності людини та суспільства. Досконалий його розвиток є основною умовою не тільки продовольчого благополуччя для населення, а й забезпечення в результаті переробки сільськогосподарської сировини одежею, взуттям, предметами гігієни тощо. Успішне функціонування аграрного виробництва постає важливим чинником успішного розв'язання проблем державного творення, неухильного утвердження нових форм господарювання та власності на принципах ринкових відносин, їх економічних наслідків, безперечних змін у соціальній структурі суспільства.
Структурна побудова аграрної політики політичної державної влади являє собою багатопланову соціально-економічну і політичну систему як своєрідний організм з чітко визначеною стратегічною спрямованістю, теоретичною передбаченістю не лише означених визначень, а й матеріалізацію їх. Названа політика синтезує в собі не тільки практичне розв'язання всіх компонентів її, кожного з окреслених в ній складників та елементів, а й визначає спрямованість самого визначення досягнень соціально-економічних наслідків, що вимірюється великою сукупністю конкретних показників, осяжних реальних результатів. Аграрна політика мусить бути в повній мірі зрозумілою для трудівників сільськогосподарського виробництва, ними усвідомленою для виконання в конкретних умовах не тільки всієї України, а кожного без винятку господарства, його підрозділу, кожного без винятку трудівника, який є в кінцевому рахунку творцем здобутку виконання вказаної політики. Водночас аграрна політика здатна виконати своє реальне призначення тільки за тих умов, коли вона здійснюється не окремими частинами, складовими компонентами, комплексно в сукупності всієї системи визначених накреслень.
Правильно сформована, добре продумана, всебічно виважена аграрна політика забезпечує неухильну стабільність держави в соціально-економічній сфері, що має кореневу основу гарантованого поступу суспільства, його ґрунтовну стабільність. Саме такого значення політика генерує своє політичне призначення та переслідує свою кінцеву мету матеріалізації накреслень. Водночас слід підкреслити, що проголошення незалежності України в ній, як зрештою як, зрештою, і в інших республіках, що були складовими частинами Радянського Союзу, власної, самостійної аграрної політики не існувало. Політичні і державні органи, господарські та громадські формування і об'єднання України мали однозначно визначене завдання центру — забезпечувати безумовне виконання постанов та накреслень з аграрно-селянського питання, що були викладені в рішеннях з'їздів та пленумів ЦК КПРС союзного уряду, сесій Верховної Ради СРСР, її Президії тощо.
Водночас справедливо буде відзначити, що аграрна політика московського генератора в лінії центру мала свою винятковість стосовно різних республіканських регіонів, в чому й проявлялась її особливість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Директивно-економічні, організаційні чинники в ланцюзі змін господарювання в українському селі (друга половина ХХ — початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок