Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Аналіз флори на території урочища “Станіславівка”

Аналіз флори на території урочища “Станіславівка”

Назва:
Аналіз флори на території урочища “Станіславівка”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,99 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Огляд літератури
Вивченням флори та рослинності України займалися ряд вітчизняних та іноземних науковців, про що свідчить наявність різноманітних літературних джерел.
В літературі нагромаджений значний матеріал з фітоценологічної та лісівничої характеристики лісів України, міститься багато відомостей про флору України. Проте слід відмітити, що недостатньо описів флори та рослинності Прикарпаття.
Літературні дані за хронологічним принципом можна поділити на 2 періоди: довоєнний і післявоєнний.
Довоєнний період:
Вивчення лісової рослинності України почалось ще в ХVІІІст. Проте, дослідження ХVІІІст. та першої половини ХІХст. були епізодичними і охоплювали незначні площі. Зміст одних робіт був флористичний, інших – лісогосподарський.
У другій половині ХVІІІст. дослідження рослинності стають частішими, охоплюють більшу територію і тісніше пов’язуються з практичними завданнями [32].
Встановленню таксономічних спектрів рослинного населення Прикарпаття присвячені роботи багатьох дослідників. Перші відомості про флору Прикарпаття знаходимо в працях Б. Гак кета (1790-1796), В. Бессера (1809) і Н. Віт мана (1824). Проте вони дуже скупі і нерідко викликають сумніви, оскільки територія, охоплювана їхніми дослідженнями, виходить далеко за межі Прикарпаття, а вказівки на місцезнаходження видів відсутні або неконкретні.
Тому справедливо вважати, що вивчення флори Прикарпаття започаткував А. Zawadski (1825), який дослідив флоронаселення тодішніх Стрийського і Станіславського повітів. Дещо пізніше він опублікував список рослин Галичини та Буковини, в якому наведено 1491 вид.
Дослідження флори в Станіславському повіті після А. Завадського продовжили J. Jachno, E. Turczynski і K. Borowiczka [38 ].
Уже першими роботами була визначена основна мета досліджень: встановлення таксономічних спектрів і виявлення особливостей розповсюдження окремих видів. Дослідження велися переважно в напрямі вивчення рослинного населення адміністративних і регіонально-адміністративних виділів.
У цей же час інтенсивні дослідження в Коломийському повіті вели А. Slendzinski і L. Wajgl [38].
У 1984р. J. Jachno видав узагальнену працю про флоронаселення Станіславського і Коломийського повітів [38].
Варто відзначити, що багато праць дослідників ХІХст. надруковані під заголовками списків видів або флор околиць тих чи інших міст, які на той час були переважно адміністративними (повітовими) центрами: Станіслав, Коломия, Чернівці.
Під околицею дослідники цього періоду розуміли усю територію того чи іншого повіту з однойменним центром. Тому цінність для сучасних досліджень мають лише ті праці, в яких є вказівки на конкретні місцезнаходження видів. Такою, зокрема, є праця А. Слендзінського, яка містить анотований список 432 видів, зібраний біля Коломиї, Печеніжина, Яблунева, Космача та інших населених пунктів Покутського Прикарпаття [38].
У другій половині ХІХст. на початку ХХст. дослідження лісової рослинності стають частішими, охоплюють більшу територію і тісніше пов’язується з практичними завданнями. Чимало праць було присвячено переважно лісогосподарському опису лісів окремих адміністративних районів, лісництв і лісових масивів.
У 1836р. почав виходити в світ “Лісовий журнал”, який видавався Петербурзьким лісовим товариством. У ньому поряд з лісогосподарськими статтями друкувалися праці інших авторів, присвячені переважно флорі та рослинності окремих лісів України. Вивчення рослинності України, особливо перед першою світовою війною, стало пов’язуватись з інтересами різних організацій (земствами, науковими товариствами). Однак і в цих дослідженнях не було планомірності та координування. Лише в радянський період вивчення рослинності набуло планового характеру і стало витікати з практичних завдань господарств [32].
Післявоєнний період.
Багато праць, які вийшли після другої світової війни, присвячено вивченню рослинності Карпат і Прикарпаття. В них наведена загальна характеристика рослинності лісів Українських Карпат і висвітлені закономірності розподілу їх на території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аналіз флори на території урочища “Станіславівка”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок