Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

Назва:
Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,75 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Біосферний заповідник "Асканія-Нова"


ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Для сталого, збалансованого розвитку території з метою створення оптимальних умов для життя на ній людей необхідне збереження біологічного, ценотичного і ландшафтного різноманіття. Однією з умов досягнення цього є переведення певної частини території та окремих об'єктів в ранг, що підлягають особливій охороні. Серед них найважливішими є території та об'єкти природно-заповідного фонду, в межах територій яких природні комплекси є найбільш захищеними.
До природно-заповідного фонду в Україні відносяться: природні території та об'єкти - біосферні заповідники, природні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища; штучно створені об'єкти - ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва. Вони можуть мати статус загальнодержавних чи місцевих. Мережа територій та об'єктів природно-заповідного фонду в Україні має загальну площу 2,4млн. гектарів, або 4% території країни. Згідно з науково обґрунтованими рекомендаціями площа природно-заповідного фонду в умовах степової зони повинна бути не менше 10% території. В Херсонській області вона складає 2,8% суходолу, а з врахуванням акваторій — 5,7%.
В області природно-заповідні об'єкти представлені двома біосферними заповідниками, одним національним природним парком, 5 заказниками загальнодержавного значення, одним дендрологічним парком загальнодержавного значення, 11 заказниками місцевого значення, 10 заповідними урочищами місцевого значення, 32 пам'ятками природи місцевого значення, 12 парками-пам'ятками садово-паркового мистецтва місцевою значення .
Біосферні заповідники
Біосферні заповідники створюються на базі природних заповідників, національних природних парків з включенням до їх складу територій та об'єктів природно-заповідного фонду інших категорій та інших земель. На території біосферних заповідників виділяються такі функціональні зони: заповідна зона, яка включає природне ядро, буферна зона, яка виконує функцію захисту заповідної зони і негативного впливу господарської діяльності, та зона антропогенних ландшафтів, яка включає території традиційного землекористування та інших видів господарської діяльності. Біосферні заповідники є ланкою всесвітньої глобальної мережі біосферних заповідників. В Херсонській області є два біосферні заповідники.
На півдні України, у Херсонській області , знаходиться всесвітньо відомий заповідник Асканія-Нова, на території якого зберігся єдиний у Європі величезний масив (площею близько 11 тисяч гектарів) недоторканого степу - і з характерними для нього ґрунтом, флорою і фауною. Однак деякі знають, що заповідник заснував німецький барон Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн.
Історія виникнення заповідника
...43 тисячі десятин землі Микола І уступив німцеві - і герцогові Ангальт-Кетгенському. Причому уступив за безцінь - по 8 копійок за десятину. "Ціль цього поселення полягає в тому, щоб воно служило зразком великого упорядженого сільського господарства, з'єднаного з фабричною промисловістю" - говорив царський указ від 1 березня 1828 року. Через півроку селяни привели сюди, у безкрайній степ, величезну отару овець - три тисячі голів. Перехід пройшов на рідкість удало, і це окрилило герцога. Він посилає слідом ще одну отару - цього разу в п'ять тисяч голів. Новий маєток він назвав Асканія-Нова (Асканія - його родовий маєток у Саксонії).
Тут за бажанням свого хазяїна осіло 130 німців. Сюди Ангальт-Кетгенський вкладає кругленькі суми: будує село, обладнує пасовища, розводить виноградники. Але в одному герцог прорахувався - у людях. Селяни зненацька пересварилися між собою, покинули роботу й оголосили бойкот - уся виноградна лоза засохла, фруктові сади стояли неприбраними, а вівці розбіглися. Старий герцог, не переживши такого удару, помер, а його спадкоємець не побажав возитися з Асканією-Новою і у 1856 році продав землю першому зустрічному. Першим зустрічним, на щастя, виявився німець Едуард Фейн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок