Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Сезонні явища в житті ссавців

Сезонні явища в житті ссавців

Назва:
Сезонні явища в житті ссавців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сезонні явища в житті ссавців
1. Підготовка до розмноження: вибір місць, сприятливих для розмноження і виро-щування потомства, лаштування і ремонт нір, гнізд, лігвищ. Деякі звірі мігрують у ма-лодоступні місця.
2. Період народження дитинчат. У цей час звірі ведуть прихований спосіб життя. Кочові копитні, великі види кішок, вовки стають у цей час осілими.
3. Період підготовки до зими. У більшості звірів відбувається линяння, під час якого міняється густота хутра і його забарвлення.
4. Підготовка до зими. Цей період пов'язаний з посиленим живленням і накопиченням жиру. Багато звірів мігрують у багаті на корм місця. Копитні ссавці до зими об'єднуються у великі стада, а хижаки, наприклад вовки, утворюють зграї. Деякі звірі (лісові миші, біл-ки, хом'яки, бобри) на зиму роблять запаси корму.
5. Зимова сплячка. При різкому зменшенні корму, значному зниженні температури повітря деякі звірі (ведмеді, борсуки, єнотовидний собака) впадають у зимовий сон. У них знижується рівень обміну речовин, зменшується температура тіла, скоро-чується кількість дихальних рухів. Під час справжньої зимової сплячки температура тіла знижується до +1°...+2°С. Сплячий звірок зовні нагадує замерзлого. У глибоку сплячку впадають їжаки, ховрахи, бабаки.


Значення ссавців і їхня охорона
Позитивне. Ссавці регулюють ріст і розвиток рослин (травоїдні); є санітарами природи (хижаки); служать кормом для інших тварин; сприяють поширенню насіння; рихлять ґрунт (землерийка, кріт); служать об'єктами промислу і звірівництва. Багато видів ссавців приручені та одомашнені людиною. Від них одержують вовну, хутро, шкіри, м'ясо, молоко, жир і т.д.
Негативне. Чимало ссавців, зокрема гризуни, завдають шкоди культурним росли-нам, знищують запаси продуктів і є переносниками збудників небезпечних інфекцій-них захворювань людини (наприклад, лептоспірозу).
Охорона ссавців полягає у встановленні термінів і правил полювання на про-мислових звірів, створенні заказників, заповідників для відновлення чисельності рід-ких цінних видів тварин, проведенні акліматизації і реакліматизації і т.д. До Червоної книги України занесений 41 вид ссавців, зокрема їжак вухастий, ночниця триколірна, вечірниця мала, тхір степовий, рись звичайна, видра річкова, кіт лісовий, зубр та інші.


Учнівська сторінка
Місце ссавців у системі живої природи.
Імперія
Клітинні форми життя
Надцарство
Еукаріоти
Царство
Тварини
Підцарство
Багатоклітинні

Тип
Хордові
Клас
Ссавці
Підклас Першозвіри Підклас Сумчасті Підклас Плацентарні
(5 видів) (250 видів) (близько 17 рядів)
Представники: качкодзьоби, Представники: коала, кенгуру Представники: їжак,
єхидна летюча миша, білка, заєць-русак, вовк, кит, морж, олень, носоріг, слон, шимпанзе


Виконайте завдання.
1. Вставте пропущені слова.
Загальна характеристика класу Ссавці
У сучасній фауні налічується близько 5 тис. видів ссавців, або звірів. Ссавці - най-більш високоорганізований клас у типі _________. Розміри і зовнішній вигляд ссавців різноманітні. Маса тіла коливається від 2 - 3 г (землерийка-крихітка) до 150 т (___________). Передні і задні кінцівки (особливо довгі у наземних звірів) розташову-ються під ____________, що забезпечує значну піднесеність тіла ссавців над землею.
У шкірі звірів розташовуються основи ______, що утворюють характерний для ссавців _______ ______. У шкірі знаходяться _______ і ______ залози. У багатьох видів є і ______ залози. Потові залози виділяють ______, завдяки чому здійснюється ______. Усі ссавці мають __________ залози, що є видозміне-ними потовими залозами. Рот ссавців обмежений ______ і ______. Зуби диференційовані (_______, _______, _______). Є _______, що розділяє грудну і черевну порожнини. Орган слуху має зовнішню _______ _____________, а в середньому вусі є _______ слухові кісточки.
Завдяки прогресивному розвиткові ________ нервової системи з ______ великих півкуль; _______, наявності ___________ покриву; живородінню і виго-довуванню дитинчат молоком матері, ссавці одержали переваги у конкуренції з ________ та іншими хребетними і міцно завоювали не тільки _______, але й інші середовища існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сезонні явища в житті ссавців

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок