Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Калина звичайна,капуста городня

Калина звичайна,капуста городня

Назва:
Калина звичайна,капуста городня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
з біології
на тему:
“Калина звичайна,
капуста городня”


КАЛИНА ЗВИЧАЙНА
Viburnum opulus – гіллястий кущ або невелике (2—4 м заввишки) дерево родини жимолостевих. Молоді пагони зеленувато-сірі або жовто-бурі, голі, гладенькі, місцями з вели-кими сочевичками. Листки супротивні, широкояйцевидні, 3-5-лопатеві, з яйцевидними вищерблено-зубчастими гострими лопатями, зверху голі, зіспо-ду — бархатистоопушені, 5—10 см завдовжки, 5—8 см завширшки, черешки листків довгі, з булавчастими залозками при основі з сидячими тарілчастими за-лозками вгорі при основі лист-кової пластинки. Квітки білі, в зонтиковидних волотях, віночок зрослопелюстковий, п'яти-роздільний. Крайові квітки суцвіття неплідні, з коротким по-рівняно великим плоским ві-ночком, з неоднаковими лопа-тями, віночок внутрішніх плідних квіток правильний, короткодзвониковидний. Плід — червона куляста кістянка. Цвіте у травні — червні.
Поширення. Калина звичайна рос-те в лісах, між чагарниками та при берегах річок по всій тери-торії України. Широко вирощу-ють її на присадибних ділянках. Заготівля і зберігання. Для лі-карських потреб заготовляють кору, пло-ди і квіт-ки. Кору здирають весною перед розгор-танням листя: на молодих гілках роблять на віддалі 25—30 см один від одного кільцеві надрі-зи, сполучають їх двома поз-довжніми розрізами, знімають кору двома півтрубками і су-шать, не вкладаючи їх одну в одну, на сонці або в приміщен-ні з доброю вентиляцією. Су-шіння припиняють, коли кора стає ламкою. Сухої сировини виходить 38—40 % . Строк придатності —4 роки. Плоди збира-ють у вересні — жовтні, коли вони повністю достигнуть. Су-шать їх у затінку на вільному повітрі або в сушарках при тем-пературі 50—60°. Сухі плоди обмолочують, сортують, відді-ляючи гілочки і плодоніжки. Кора і плоди калини відпуска-ються аптеками. Квітки вико-ристовують лише в народній медицині. Збирають їх під час цвітіння рослини, звільняють від гілочок і квітконіжок, швидко сушать у затінку і зберігають у коробках, вистелених папе-ром.
Хімічний склад. Кора калини містить суміш флавоноїдів, ві-дому під назвою вібурніну, ду-бильні речовини, фітостерини, ефірну олію, спирт вібурніт, а-амірин і Я-амірин та їхні похідні, понад 6 % смоли, до складу якої входять оцтова, мурашина, паль-мітинова, валеріанова, ізовалеріа-нова, олеїнова, лінолева, капро-нова, каприлова і церотинова кислоти. У плодах є цукри, фла-воноїди (астрагалін, кверцетин, кемпферол, пеонозид та інші), біфлавоноїд аментофлавон, ду-бильні, пектинові і барвні ре-човини, вітамін С, р-каротин, органічні кислоти й мікроеле-менти, у квітках — флавоноїди, органічні кислоти, вітамін С та ефірна олія.
Фармакологічні властивості і ви-користання. Галенові препарати кори калини виявляють крово-спинну і слабку сечогінну дію, мають в'яжучі й заспокійливі властивості, посилюють тонус м'язів матки, збільшують трива-лість дії снотворних засобів. Як кровоспинний засіб препара-ти кори калини використовують при маткових кровотечах, особ-ливо в клімактеричний період, при альгоменореї, субінволюції матки в післяпологовий період, при кровотечах на грунті за-пальних захворювань жіночих статевих органів, а також при гемороїдальних кровотечах. Ви-користовують кору і як запобіж-ний засіб проти випадкових та звичних абортів. Відваром кори промивають піхву при болісних маткових кровотечах і білях у жінок. Плоди калини (свіжі, протерті, з цукром, перероблені на джем, сік тощо) вживають при нервовому збудженні, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі й спазмах судин. Варені з метод плоди калини їдять при кашлі, охриплості, задишці, хворобах печінки, жовтяниці та діареї. Сік з плодів калини з метод використовували в народній медицині для лікування раку молочної залози, для профілактики раку шлунка при гіпоацидному гастриті. Вважається, що систематичне вживання плодів калини покращує самопочуття хворих на злоякісні пухлини органів травлення. Настій плодів калини п’ють проти фурункулів, карбункулів, екземи, різних висипів на тілі, як вітамінний, загальнозміцнюючий, потогінний і послаблюючий засіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Калина звичайна,капуста городня

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок