Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Гіпотези винекнення життя

Гіпотези винекнення життя

Назва:
Гіпотези винекнення життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з біології
на тему:
 


Теорії, що стосуються виникнення Землі і життів на ній, та і всьому Всесвіті, різноманітні і далеко не достовірні. Згідно з теорією стаціонарного стану, Всесвіт існував вічно. Згідно з іншими гіпотезами, Всесвіт міг виникнути із згустка нейтронів внаслідок «Великого вибуху», народився в одній з чорних дір або ж був створенbq Творцем. Всупереч існуючим уявленням, наука не може спростувати тезу про божественне створення Всесвіту, так само як теологічні погляди не обов'язково відкидають можливість того, що життя в процесі свого розвитку придбало межі, з'ясовні на основі законів природи.
Серед безлічі теорій виникнення життя на Землі розглянемо основні:
життя було створене надприродною істотою в певний час (креационізм)
життя виникало неодноразово з неживої речовини (мимовільне зародження)
життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану)
життя занесене на нашу планету ззовні (панспермія)
життя виникло внаслідок процесів, що підкоряються хімічним і фізичним законам (біохімічна еволюція)
Розглянемо ці теорії детальніше.
Креационізм
Згідно з цією теорією, життя виникло внаслідок якоїсь надприродної події в минулому; її дотримуються послідовники майже всіх найбільш поширених релігійних навчань. У 1650 р. архієпіскоп Ашер з м. Арма (Ірландія) обчислив, що бог створив мир в жовтні 4004 р. до н. э. І закінчив свою працю 23 жовтня о 9 ранку, створивши людину. Ашер отримав цю дату, склавши вік всіх людей, що згадуються в біблійній генеалогії від Адама до Христа («хто кого народив»). З точки зору арифметики це розумне, однак при цьому виходить, що Адам жив в той час, коли, як показують археологічні знахідки, на Ближньому Сході існувала добре розвинена міська цивілізація.
Традиційне іудейсько-християнське уявлення про створення світу, викладене в Книзі Буття, викликало і продовжує викликати спори. Хоч все віруючі визнають, Що Біблія - заповіт господа людям, з питання про довжину «дня», що згадується в Книзі Буття, існують розбіжності. Деякі вважають, що світ, і все населяючі його організми були створені за шість днів тривалістю по 24 години. Вони відкидають будь-які інші точки зору і цілком покладаються на натхнення, споглядання і божественне прозріння. Інші християни не ставляться до Біблії як до наукової книги і вважають, що в Книзі Буття викладено в зрозумілій для всіх людей формі теологічне прозріння про створення всіх живих істот всемогутнім творцем. Для них опис створення живих істот швидше відноситься до відповіді на питання «чому?», а не «яким чином?» Якщо наука в пошуках істини широко використовує спостереження і експеримент, то богословіє осягає істину через божественне прозріння і віру. Віра визнає речі, яким немає доказів в науковому значенні слова, тобто логінчно не може бути суперечності між науковим і богословським поясненням створення світу, оскільки ці дві сфери мислення взаємно виключають одна іншу.
Процес божественного створення світу вважається таким, що відбувся однократно і тому недоступний для спостереження; цього досить, щоб винести всю концепцію божественного створення за рамки наукового обговорення. Наука займається тільки тими явищами, які піддаються спостереженню, і тому вона ніколи не зможе ні спростувати, ні довести цю концепцію.
Теорія спонтанного зародження
Ця теорія була поширена в древньому Китаї, Вавілоне і Єгипті як альтернатива креационізму, з яким вона співіснувала. Аристотель (384 - 322 до , якого часто називають засновником біології, дотримувався теорії спонтанного зародження. На основі власних спостережень він розвивав цю теорію далі, зв'язуючи всі організми в безперервний ряд - «сходи природи» (scala naturae).
Цим твердженням Аристотель підтримав більш раннє висловлювання Емпедокла про органічну еволюцію. Згідно з гіпотезою Арістотеля про спонтанне зародження, певні «частки» речовини містять деякий «активний початок», який при відповідних умовах може створити живий організм. Аристотель був прав, вважаючи, що цей початок міститься в заплідненому яйці, але помилково вважав, що воно є в сонячному світлі, твані і гниючому м'ясі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гіпотези винекнення життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок