Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Початки відтворюючої аграрної діяльності на теренах сучасної України (VIII-VII тисячоліття до н.е.)

Початки відтворюючої аграрної діяльності на теренах сучасної України (VIII-VII тисячоліття до н.е.)

Назва:
Початки відтворюючої аграрної діяльності на теренах сучасної України (VIII-VII тисячоліття до н.е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Початки відтворюючої аграрної діяльності на теренах сучасної України (VIII-VII тисячоліття до н.е.)


Питання становлення культури землеробства на теренах нинішньої України є однією з нез'ясованих в історії аграрної науки. Ще донедавна, згідно загальноприйнятої теорії вважалося, що культура землеробства та тваринництва потрапила на терени нинішньої України з Балкан та Центральної Європи в 6 тисячолітті до н.е. Указаної думки дотримується відомий російський археолог П. Долуханов та вітчизняні Д. Телєгін, Л. Залізняк та інші. Прихильником теорії розповсюдження відтворюючого господарства на терени нинішньої України з Передкавказзя є відомий вітчизняний археолог В. Даниленко [І, с.5-ІІ].
Дослідження, проведені археологом Надією Котовою та палеоботаніком Галиною Шашкевич, знайшли вагомі підтвердження вказаної теорії. Згідно з картою неолітичних поселень України, наведеної в дослідженні Н. Котової "Неолітизація України", перші з землеробських поселень на теренах України виникли в гирлі ріки Дон та її притоків — річок Молочної та Кальміуса. Ось що пише з цього приводу Надія Котова: "Радіовуглецеві дати дозволили уточнити час появи перших культурних рослин в Україні та виділити три етапи в розвитку землеробства. Перший з них припадає на 7 тисячоліття до н.е. В цей час, землеробством займалося населення степового Приазов'я та лісостепового Побужжя. Вивчено лише набір рослин Буго-Дністровської культури. На жаль, у нас немає даних про культурні рослини, які вирощувались в епоху раннього неоліту в Приазов'ї та степовому Подніпров'ї. Це пов'язано з одиничністю ранньої сурскої кераміки та невивченістю палеоботаніками кераміки Ракушечноярської культури. Проте наявні визначення дозволили висловити припущення про те, що культурні рослини були запозичені мешканцями України у населення північного Приазов'я та Передкавказзя, а не Балкано-Карпатського регіону. Такий висновок можна зробити на підставі знахідок плівчатого ячменю та проса на Південному Бузі біля 6300 р. до н. е. та відсутністю його в неолітичних пам'ятках Подністров'я 7 тисячоліття до н. э." [1, с.82].
Метою є спроба обґрунтування гіпотези про те, що неолітизація України, більш за все, почалася з південного напрямку. В першу чергу це пов'язано з результатами досліджень американських учених, які займаються вивченням Чорноморського потопу, чи так званого "Потопу Ноя". Підвищення рівня Світового океану на протязі VІІ тис. до н.е. на 1-3 метри призвело до утворення Ла-Манша та Берінгової протоки. Це, в свою чергу, викликало серію землетрусів у різних частинах планети. У результаті одного з них було зруйновано, або просто розмито, тонку перемичку в районі Босфору і води Середземного моря ринули в Чорне. Оскільки рівень прісноводного до того часу Чорного моря був нижче рівня світового океану приблизно на 150 метрів, за рік-два були затоплені значні низинні території Північного Причорномор'я. Так, знову утворилося Азовське море і виник Кримський півострів. При цьому, на думку американських учених, наступаючою водною стихією були примусово виселені щонайменше 10 тисяч чоловік. Як вже зараз очевидно, частина з них осіла в Приазов'ї, а інша більш за все в Подунав'ї, де було найбільше вологи.
Були затоплені величезні простори північного Причорномор"я загальною площею біля 32 тисяч квадратних кілометрів, як це показано на карті з інтернет-сайту www.robotwisdom.com:
Вищевказані теоретичні висновки геологів з Колумбійського університету Уільяма Раяна та Уолтера Пітмана були викладені в їхньому дослідженні "Ноїв Потоп: нові наукові відкриття про подію, яка змінила історію", Нью-Йорк, 1988 рік. Вказані висновки були підтверджені дослідженнями команди знаменитого шукача кораблів, які затонули, — американця Роберта Болларда. Саме їй вдалося відшукати на дні моря "Титанік", лінкор "Бісмарк", авіаносець "Йорктаун". Сканування значних площ морського дна поблизу узбережжя Туреччини дозволило визначити берегову лінію колись прісноводного озера. Зразки ґрунту, підняті зо дна, показали, що до потопу це була земна поверхня, випалена сонцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Початки відтворюючої аграрної діяльності на теренах сучасної України (VIII-VII тисячоліття до н.е.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок