Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ВЧЕННЯ ДАРВІНА

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ВЧЕННЯ ДАРВІНА

Назва:
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ВЧЕННЯ ДАРВІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
План

1. Еволюційні уявлення до Чарлза Дарвіна.

2. Виникнення вчення Чарлза Дарвіна.

3. Основні положення вчення.

ЕВОЛЮЦІЙНІ УЯВЛЕННЯ ДО ЧАРЛЗА ДАРВІНА

На Землі існує не менш 2 млн видів тварин, до 0,5 млн видів рослин, сотні тисяч видів грибів і мікроорганізмів. Непросто пояснити виникнення такого різноманіття видів, а тим більше причини їхньої пристосованості до середовища проживання. Однак одній людині це вдалося. Це був англійський учений Чарлз Дарвін. У XIX столітті ним була створена наукова Теорія еволюції живої природи.

Раніше більшість учених-біологів вважала, що живих

організмів існує така кількість, скільки їх створив Бог. Немає

і не було організмів, що не відповідали б меті, задуманій тво

рцем. Не існує і зайвих органів — усе до дрібниць продумано

творцем. Основний зміст світогляду цього періоду — сталість,

незмінність і споконвічна доцільність природи. Таке вчення

було назване метафізичним (від грецьк, «мета» — над, «фізіс»

— природа). Такі уявлення всіляко підтримувалися правля

чими колами й особливо церквою. (

У XVII і XVIII століттях були описані багато видів рослин, мінералів і тварин, Карл Лінней (1707—1778), шведський лікар і натураліст, спробував систематизувати отримані мате-зіали. Йому вдалося на основі подібності за однією-двома най-оільш помітними ознаками класифікувати організми на види, оодй, класи. Він першим запропонував зарахувати людину до людиноподібних мавп. Попередники Ліннея пропонували ввести в біологію подвійні латинські назви: рід і вид. Лінией вирі-діив використати це нововведення. Однак він дотримувався теорії метафізичності природи, вбачаючи в ній споконвічну доцільність. Будь-який з видів учений розглядав як результат зкремого творчого акта, вид вважався постійним і незмінним, зовсім не спорідненим з іншими видами. Лише наприкінці життя Лінней дійшов висновку, що деякі види можуть Виникати за допомогою схрещування або під впливом зовнішнього середовища.

Праці Ліннея зробили величезний внесок у біологічну -:ауку. Учений запропонував прийнятну класифікацію тварин і рослин; увів латинські подвійні назви; ботанічна мова з його допомогою стала зрозумілою й досконалішою.

На початку XIX століття з'являється нова робота з біо-тогії «Філософія зоології», її автором був французький уче-•іий Жан Батіст Ламарк (1744—1829). У цій праці Ламарк виклав свої еволюційні ідеї. Так, він стверджував, ЩО нові зиди утворюються дуже повільно, тому ми не можемо помітити цього. Споконвічне еволюціонували нижчі види, які посту-тово піднімалися на вищі ступені.

Ламарк зробив величезний внесок у розвиток біологіч--:ої науки. Йому першому спала на думку ідея про еволюцію тсивої природи, він вказав на історичний розвиток від простого до складного. Саме він порушив питання про фактори, які є рушійними силами еволюції. Однак у його ідеях не все було травильним. Ламарк бачив причину еволюції у нібито власти-зому усьому живому світові прагненні до досконалості. Не-травйльними є також його думки про причини виникнення пристосованості живих організмів до умов навколишнього середовища, щодо появи в організмів винятково корисних змін, які потім повинні закріплюватися в поколіннях.

Слід визнати, що наука кінця XVIII — початку XIX ст. не в змозі була правильно пояснити рушійні сили розвитку органічного світу. Вона могла тільки поставити питання, але не відповісти на них. Це були питання про виникнення величезного різноманіття видів; про незрозумілу пристосованість організмів до умов навколишнього середовища; про непояснене підвищення рівня організації кожного наступного виду жи-вих істот.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ВЧЕННЯ ДАРВІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок