Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ЛЮДИНА. ДІЯЛЬНІСТЬ МОЗКУ

ЛЮДИНА. ДІЯЛЬНІСТЬ МОЗКУ

Назва:
ЛЮДИНА. ДІЯЛЬНІСТЬ МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
План

1. Що відбувається в мозку?

2. Організація пам'яті.

3. Людська пам'ять.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В МОЗКУ?

Дані про те, що діється в клітинах морського молюска, а також про те, яким чином відбувається синтез білків у людському мозку, допомагають розпізнати природу навчання й пам'яті в людини. У процесі досліджень з'ясувалося, що основні біохімічні механізми передачі нервових імпульсів однакові у всіх тварин. Учені дійшли висновку, що якщо еволюція вирішила їх зберегти, то здається логічним, що й клітинні механізми навчання й пам'яті, які використовуються

в нижчих тварин, також збереглися. Останнім часом проводилося кілька експериментів, серед яких був такий. Дослідники ввели в нейрони головного мозку багатьох ссавців фосфорилювальний фермент, який відповідає за процес навчання в молюсків. Цей фермент збільшував збудливість у тварин, тобто викликав дію, подібну до дії у мембранах нейронів у молюсків. Дотепер, однак, вчені остаточно не вирішили, наскільки правильним був проведений експеримент і чи буде одна й та сама реакція ідентичною в собаки й молюска. Однак знання біохімічних механізмів навчання в нижчих тварин допоможе дослідникам вивчати складніші нервові системи.

Дуже важко спрогнозувати результати експериментів, що проводяться на клітинному рівні. І до сьогодні дуже важко пояснити, яким чином наш мозок може запам'ятати партитуру симфонії Бетховена або ж прості відомості, які потрібні для розгадування кросворда. Для цього необхідно перенестися на рівень мозкових систем, де в людини зібрані десятки мільярдів нейронів, з'єднаних між собою певним, хоча й заплутаним, чином. Тепер і на вищих тваринах учені проводять експерименти з навчанням і різними впливами на мозок. Дослідження психології здорових людей допомагає довідатися більше про процеси переробки й збереження інформації. Щоб зрозуміти організацію функцій пам'яті, учені намагаються досліджувати хворих із різними видами амнезії, які розвиваються після ушкодження мозку.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛЮДИНА. ДІЯЛЬНІСТЬ МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок