Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Щука звичайна

Щука звичайна

Назва:
Щука звичайна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Щука звичайна


Зміст
 
 
 
 
 
 
Щука звичайна
Царство:
(Animalia)
Тип:
(Chordata)
Надклас:
(Pisces)
Клас:
(Actinopterygii)
Надряд:
Ряд:
(Esociformes)
Родина:
(Esocidae)
Рід:
(Esox)
Вид:
Щука звичайна (Esox lucius)
, 1758
Зовнішній вигляд та будова тіла
Звичайна щука може досягати в довжину більш ніж 1.5 , ваги – 35 (за деякими свідченнями навіть більше), самки завжди більші за самців.
Забарвлення тіла плямисто-смугасте, світлі смуги проходять вздовж та поперек тіла. Залежно від характеру та ступеню розвитку рослинності прибережної зони щуки можуть мати сірувато-зеленуватий, жовтуватий або сіро-бурий колір, спина темна, черево білувате, з сірими крапинами; в деяких зустрічаються сріблясті щуки. , анальний та хвостовий плавці бурі, з чорними плямками, грудні та черевні – жовтувато-червоні.
Самців та самок ззовні можна відрізнити за формою статево-сечового отвору, котрий у самців має вигляд вузької довгастої щілини, забарвленої в колір черева, а у самок – овального поглиблення, облямованого валиком рожевого кольору.
Тіло щуки має видовжену, стріловидну форму. Голова сильно видовжена, нижня щелепа видається вперед. Зуби на нижній щелепі мають різний розмір і слугують для захвату жертви. Зуби на інших кістках ротової порожнини дрібніші, спрямовані гострими кінцями в глотку і можуть занурюватись в слизову оболонку, що встеляє ротову порожнину та глотку. Завдяки цьому здобич легко проковтується, а якщо вона намагається вирватись, глоткові зуби підіймаються та утримують жертву.
Для щук характерна зміна зубів на нижній щелепі: внутрішня поверхня щелепи вкрита м’якою тканиною, під нею розташовані навкісні ряди з 2-4 заміщуючих зубів, які примикають ззаду до кожного діючого і утворюють з ним єдину групу (зубну сім’ю). Коли робочий зуб виходить із вжитку, на його місце стає своєю основою сусідній заміщуючий зуб тієї ж сім’ї. Спочатку він хитається, але потім щільно приростає основою до кістки щелепи і укріплюється. Зуби у щуки змінюються не одночасно. В один і той же час одні зубні групи закінчуються на краю щелепи старим зубом, що вже розсмоктується, інші – міцним робочим, треті – ще рухливим молодим. В деяких водоймах у щук зміна зубів посилюється протягом певних сезонів, і тоді щука в цих водоймах перестає брати крупну здобич.
Ареал
Звичайна щука розпосюджена циркумполярно, в північних водах , та . Її ареал – один з найбільших ареалів серед прісноводних . На території звичайна щука зустрічається всюди, окрім водойм (хоча останнім часом здійснюються спроби штучної її там акліматізації – зокрема, в поблизу ).
Найбільш комфортні місця помешкання для щуки – з уповільненою течією, озера, . Також вона може зустрічатись і в розпріснених частинах – наприклад в Фінській, Ризькій та Куршській затоках , в Таганрозькій затоці .
Щука добре витримує кислу реакцію води, може комфортно жити в водоймах з 4.75. При зниженні вмісту до 3.0-2.0 мг/ наступає пригнічення дихання, тому в заморних водоймах взимку щука часто гине.
Розмноження
В природніх водоймах самці щуки починають розмножуватись на четвертому, рідше на третьому році життя, а самки – на п’ятому.
Нерест щуки відбувається при температурі 3-6°С, відразу після танення , біля берегу на глибині 0.5-1 . Під час нересту риби виходять на мілководдя і шумно плескаються. Звичайно на нерест спочатку підходять найменші особини, а останніми – найкрупніші. В цей час щуки тримаються групами: 2-4 самці біля однієї самки; біля великих самок – до 8 самців. Самка пливе попереду, самці пливуть за нею, відстаючи приблизно на половину корпусу. Вони або притискаються з боків до самки, або намагаються триматись безпосередньо над її спиною. З води в цей час постійно з’являються спинні павці та верхні частини спини риб.
Під час нересту щуки труться об кущі, пні, стебла та і інші предмети. На одному місці риби довго не затримуються, весь час переміщуючись по нерестилищу і вимічуючи ікру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Щука звичайна

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок