Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати: Діагностування експлуатаційних режимів роботи і захист асинхронного двигуна за температурою сталі та кратністю сили струму

Діагностування експлуатаційних режимів роботи і захист асинхронного двигуна за температурою сталі та кратністю сили струму

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Діагностування експлуатаційних режимів роботи і захист асинхронного двигуна за температурою сталі та кратністю сили струму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Діагностування експлуатаційних режимів роботи і захист асинхронного двигуна за температурою сталі та кратністю сили струму


Щорічний вихід з ладу асинхронних двигунів в АПК України становить 10 — 25%, що призводить до незапланованих витрат пов'язаних з раптовою зупинкою технологічного обладнання та ремонтом асинхронних двигунів [1, 2]. Причиною є недостатній рівень експлуатації асинхронних двигунів, зокрема — недосконалість контролю, діагностування та захисту двигунів. Однин із шляхів вирішення цієї народногосподарської проблеми є підвищення рівня експлуатації шляхом об’єктивного безперервного контролю, діагностування та надійного захисту асинхронних електродвигунів.
Ізоляція обмотки асинхронних двигунів є самим вразливим елементом її конструкції, тому надійність асинхронного двигуна в основному визначається надійністю ізоляції.
Підчас експлуатації двигуни в умовах сільськогосподарського виробництва зазнають ряду експлуатаційних впливів, результатом яких є погіршення теплового стану двигуна. Відомо, що в загальному зношенні ізоляції визначальним є саме тепловий знос [2].
Швидкість теплового зносу ізоляції, як обґєктивний параметр функціонального діагностування режиму роботи асинхронного двигуна, визначається за виразом [2]
Отже, швидкість теплового зносу ізоляції знаходиться в функціональній залежності від температури обмотки електродвигуна.
Відомо багато пристроїв діагностування режимів роботи та захисту, що оцінюють температуру обмотки за спожитим електричною машиною струмом або безпосередньо вимірюють її за допомогою вмонтованих термоіндикаторів [1]. В першому випадку безперечною перевагою є простота підключення приладу діагностування, але дійсна температура обмотки, обумовлена зміною умов охолодження, напруги живлення або механічних втрат, може бути не врахована. Подібні недоліки відсутні в пристроях другого типу, проте труднощі встановлення термоіндикаторів в обмотку двигуна перешкоджають широкому застосуванню цього способу.
Забезпечити легкість установки з достатнім рівнем контролю дійсної температури обмотки може спосіб діагностування за температурою сталі. Так як між температурами обмотки та сталі двигуна існує досить суттєвий перепад, то в зазначеному способі діагностування необхідним також є контроль фазних струмів асинхронного двигуна.
Таким чином, метою статті є обґрунтування способу діагностування експлуатаційних режимів роботи асинхронних двигунів за температурою сталі та кратністю сили струму.
Розглянемо асинхронний двигун з короткозамкненим ротором з точки зору його нагріву як систему трьох тіл — обмотки, ротора та сталі [3].
Тіла 1, 2 і 3 (обмотка статора, ротор та сталь) мають теплоємність відповідно С1, С2, С3; пов'язані між собою тепловими провідністями Л13, Л23; з навколишнім середовищем тіло 3 пов'язано тепловою провідністю Л3; теплоємність навколишнього середовища ССР прийнята рівною безкінечності; втрати активної потужності, що виділяють в тілах відповідно Р1, Р2, Р3. Передбачається, що теплоємності та теплові провідності практично не залежать від температури; температура навколишнього середовища ?СР прийнята постійною.
В роботі [3] показано, що усталені перевищення температури залежать від теплових провідностей двигуна та втрат активної потужності у відповідних вузлах двигуна. В свою чергу, втрати потужності можуть бути визначені в функції кратності сили струму обмотки статора асинхронного двигуна. Постійні часу парціальних складових знаходяться в функціональній залежності від теплових проводимостей, теплоємкостей вузлів та втрат потужності в обмотці статора двигуна.
Розрахунок перевищень температури обмотки ф1(t) та сталі ф3(t) виконується на основі пасивних параметрів теплової схем заміщення та кратності завантаження двигуна за струмом. З системи рівнянь (2) також видно, що перевищення температури вузлів залежать від початкових умов — перевищень температури в момент часу t = 0.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Діагностування експлуатаційних режимів роботи і захист асинхронного двигуна за температурою сталі та кратністю сили струму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок