Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Клас ракоподібні

Клас ракоподібні

Назва:
Клас ракоподібні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з біології
Клас ракоподібні


Представники ракоподібних.
Тип членистоногі поділяється на підтипи і класи. Представників окремих класів можна розрізнити за характерними зовнішніми ознаками, особливо за кількістю кінцівок і вусиків.
Якщо є дві пари вусиків на голові, 8-10 пар кінцівок, живе у воді або у вологих місцях – це ракоподібні.
Цей клас об’єднує тварин, що живуть переважно у воді. Тіло ракоподібних поділяється на головогрудь і черевце. Органи дихання – зябра. У всіх ракоподібних дві пари вусиків на голові, що вирізняє їх від інших членистоногих. Ракоподібні розвиваються з яєць, причому більшість самок виношує їх на своєму тілі до вилуплення личинок.
До найдрібніших ракоподібних, з якими зустрічаються дошкільники, належать дафнії і циклопи, що населяють ставки та озера і часто як сухий корм використовуються для годування акваріумних рибок.
Дафнії мають напівпрозоре тіло. Пересуваються ці рачки різними поштовхами, за що їх називають водяними блохами. Живляться дафнії, виціджуючи з води дрібні органічні частинки. Влітку, коли їжі багато, дафнії розмножуються без запліднення і породжують тільки самок. Коли їжі стає менше, з яєць виходять самці і самки. Осіннє покоління дафнії відкладає у вивідкову камеру запліднені зимові яйця, захищені щільною оболонкою, здатні переносити голод і висихання.
Дафнії утворюють інколи такі скупчення, що їх може бачити з берега у формі невеликої хмарки червонуватого кольору.
Циклопи названі так через темне непарне око. Тіло в низ розмежоване на голово груди і черевце. В основному спосіб життя їх подібний до дафнії.
Для розглядання з дітьми живих дафній і циклопів їх розміщають у прозорій банці з водою. Слід звернути увагу, як швидко переміщуються вони в різних напрямках, розповісти дітям, що ці рачки – цінний корм для риб. Дафнії, живлячись залишками загиблих тварин, очищають воду в водоймах.
У мілких пересихаючих водоймах, у лісових калюжах інколи з’являються щитні – “живі викопні” ракоподібні наших водойм. Свою назву вони одержали тому, що їх головогруди зверху вкриті хітиновим щитом. Тонке членисте черевце виступає з-під щита. Відкладені щитнями яйця здатні переносити і пересихання водойм і зимове промерзання ґрунту. З’являються щитні насамперед у дощові роки.
У приморській місцевості великий інтерес у дітей викликають вусоногі рачки – морські жолуді. Вихователь може показати їх на черепашках устриць, мідій, на камінні морських скель. Розповідаючи про них, слід звернути увагу, що тіло цих рачків прикрите черепашкою що складається з кількох вапнякових пластинок з гострими краями. Сидячи в черепашці, рачок виставляє свої ніжки, якими підганяє до рота різні органічні частинки. Ними він живиться. З цікавістю діти вислухають розповідь про те, що морські жолуді – мореплавці. Вони оселяються на днищах кораблів і здійснюють великі мандрівки. Проте такі мандрівки небажані для пароплавів, бо знижують їх швидкість і доводиться витрачати більше пального. Яйцями і личинками морських жолудів живляться різні риби.
До вищих ракоподібних належать річкові раки, раки-самітники, креветки, краби, а також стоноги звичайні, водні ослики.
Річкові раки зустрічаються в річках і озерах з мулистим дном і урвистими берегами. Тут під камінням, під корчами раки клешнями виривають нірки і вдень ховаються за них. З темнотою вони стають більш рухливими і виходять добувати собі корм.
Роздивляючись з дітьми річкового рака ,слід звернути увагу на те, що тіло його вкрите панцирем, який має захисне бруднувато-буре забарвлення. У пошуках їжі рак повільно повзає по дну, рухаючи своїми довгими вусами. Пересувається він за допомогою 4-х пар холодильних ніг, а свої довгі кінцівки, озброєні клешнями, тримає напоготові у піднятому положенні і хапає ними здобич, яка підвертається по дорозі. В разі небезпеки рак повзе назад, відштовхуючись клешнями, різкими рухами підганяє під себе членисте черевце і завдяки цьому пливе також у зворотному напрямку.
Живляться раки різноманітною їжею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Клас ракоподібні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок