Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ,ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА,ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ

ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ,ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА,ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ

Назва:
ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ,ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА,ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ,
ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА,
ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ


ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ
(морач)
Foeniculum vulgare

Багаторiчна або дворiчна гола сиза рослина родини селерових. Стебло прямостояче, до 200 см заввишки, круглясте, галузисте. Листки черговi яйцеподібно- трикутнi; нижнi листки черешковi, верхнi - сидячi. Квiтки правильнi, двостатевi, п'ятипелюстковi, зiбранi в складнi зонтики. Цвiте у липнi - серпнi. Плід - двосiм'янка, достигає у вереснi.
Вирощують як ефiроолiйну, лiкарську i пряносмакову рослину.
Для виготовлення галенових препаратiв збирають плоди фенхелю коли вони в центральних зонтиках набувають зеленувато-бурого забарвлення.
Плоди фенхелю звичайного мiстять ефiрну i жирну олiї, бiлковi речовини, кумарини (умбелiферон), флавоноїди (iзорамнетин, кверцетин).
Препарати фенхелю проявляють спазмолiтичні, вітрогінні, сечогiнні властивостi, посилюють секрецiю залоз шлунково-кишкового тракту.
Застосовують галенові препарати фкехелю звичайного при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (метеоризм, атонiя кишечника, кишкова колiка, спастичнi колiти), жовчнокам'яній та нирковокам'яній хворобі, бронхiтах, бронхіальній астмі, коклюшi, гiпогалактiї (недостатнє видiлення молока у годувальниць).
Внутрiшньо - настiй плодiв (2 ст ложки на 200 мл окропу, настоювати 5 год) приймати по 2 ст ложки тричі на день. Олiя фенхелю - по 3 краплi дiтям i по 10 крапель дорослим на цукор при кашлi.
Фенхелеве вино - 100 г насiння фенхелю звичайного залити 1 л вина (портвейном), щодня взбовтувати, настоювати 20 діб, процідити; приймати по 100 мл пiсля вечерi - для стимуляції статевої активнiсті у чоловіків (при iмпотенцiї).
Зовнішньо - обмивання настоєм плодів фенхелю звичайного (2 ст ложки на 200 мл окропу, настоювати 5 год) уражених ділянок тіла.


ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА
(анютині глазки, арвачки, братки триколiрнi,
зілля маржаче, зозульки, iбойка, іван-та-мар'я,
сирiтки, польовi братчики, пулоцвiт, топiрчики)
Viola tricolor

Однорiчна або дворiчна темно-зелена рослина родини фiалкових. Стебло прямостояче, до 45 см заввишки, просте або розгалужене. Листки черговi, простi, по краю зубчастi, з перистороздiльними прилистками; нижнi листки широкояйцеподібнi; серединнi - видовженояйцеподібнi; верхнi - видовженоланцетнi. Квiтки пазушнi, неправильнi, двостатевi, на довгих нiжках, зi строкатим п'ятипелюстковим вiночком; верхнi пелюстки темно-синьо-фiолетовi, рiдше блiдо-фiолетовi; бiчнi такого ж кольору, як i верхнi, або яснiшi при основi, з 1 - 3 темними нектарними смужками; нижня пелюстка при основi завжди жовта, з 5 - 7 темними смужками, по краю фiолетова, часто блiда; шпорка синювата. Цвiте у червнi - серпнi. Плід - коробочка.
Росте на сухих луках, узлiссях, серед чагарникiв, як бур'ян у посiвах.
Заготовляють траву фiалки пiд час цвiтiння.
Стародавні римляни називали цю невеличку рослину з прямим стебельцем. почерговими яйцеподібними листками і квітками з темно-синіми і фіолетовими верхніми, білими боковими і жовтими нижніми пелюстками "квіткою Юпітера" і пов'язували з нею легенду про те, як один могутній володар перетворив на квітку служницю, яка мала звичку підслуховувати під дверима.
Інша легенда розповідає, що бог світла Аполлон переслідував одну із красунь-дочок Атласа, і дівчина звернулась до Зевса з молитвою про допомогу. Великий громовержець пожалів дівчину і перетворив її у чудову квітку фіалку, яка сховалась у тінистій зелені кущів. І можливо, довго прийшлося б залишатись фіалці на небесах, але одного разу Прозерпіна, дочка Зевса, пішлі у ліс по квіти і не помітила, як до неї підкрався Плутон. Притиснувши до грудей зірвані фіалки, кинулася Прозерпіна тікати від Плутона. Але він всетаки наздогнав її. Стала дівчина відчайдушно відбиватися від похмурого бога і з її рук випали фіалки на землю. З тих пір і цвітуть вони кожну весну, прикрашаючи землю.
Інша легенда розповідає, що давним-давно жили брат та сестра. Братця звали Іванушком, а сестрицю Марюшкою. Жили дружно, не тужили. Але розкидала доля брата та сестру в різні боки. Може рік, може п'ять блукали вони по чужих краях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ФЕНХЕЛЬ ЗВИЧАЙНИЙ,ФІАЛКА ТРИКОЛІРНА,ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок