Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат: Біологічний опис Строфант Комбе

Біологічний опис Строфант Комбе / сторінка 4

Назва:
Біологічний опис Строфант Комбе
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У високих дозах вони викликають також позитивний батмотропний ефект, тобто підвищують збудливість всіх елементів провідної системи серця, за винятком синусного вузла. Позитивна інотропна дія клінічно виражено лише в умовах серцевої недостатності, коли питомий об'єм обмежений унаслідок зниження скоротності міокарду. У здорових осіб ознаки позитивного інотропного ефекту можна виявити тільки за допомогою спеціальних гемодинамических досліджень. На ЕКГ при дії відбувається збільшення зубця, звуження комплексу QRS, збільшення інтервалів R-R і Р-Р, укорочення інтервалу Q-Т, зниження сегменту SТ нижче ізоелектричній лінії, зменшення, згладжування або інверсія зубця Т. При серцевої недостатності збільшують ударний і хвилин; об'їм, знижують венозний тиск і об'єм циркулюючої крові, підвищують або нормалізують ПЕКЛО, покращують кровопостачання міокарду. Збільшення сили серцевих скорочень під впливом при серцевій недостатності не супроводжується підвищеним споживання кисню міокардом, оскільки зменшуючи об'єм серця і напругу, що розвивається їм, переводять його на енергетично більш вигідний рівень роботи.
Механізм позитивної інотропного дії пов'язують з їх здатністю підвищувати вміст іонів кальцію в кардіоміоцитах і утворювати комплекси кальцію з тропоніном, внаслідок чого полегшується взаємодія актина і міозину і збільшується скоротність міофібрил. Крім того, підвищують активність АТФ-ази міозину, що бере участь в енергетичному забезпеченні даного процесу.
Збільшення змісту іонів кальцію в кардіоміоцитах під впливом відбувається з наступних причин. Взаємодіючи з сульфгідрильними групами Nа, К+ АТФ-ази мембран кардіоміоцитів, пригноблюють активність цього ферменту, що приводить до збільшення внутріклітинного містячи іонів натрію. При цьому збільшується струм позаклітинного кальцію в кардіоміоцити, можливо, за рахунок стимуляції механізму трансмембранного обміну іонів натрію на іони кальцію, а також посилюється звільнення кальцію з саркоплазматичного ретикула. Припускають також, що проникність кальцію через мембрани кардіоміоцитів і саркоплазматичного ретикулума підвищується в результаті утворення комплексів з фоффолипидными, білковими і вуглеводними компонентами цих мембран. Крім того, полегшенню транспорту кальцію через мебрани кардіоміоцитів і саркоплазматического ретикулума може сприяти утворення хелаптів з кальцієм. Можливо, що в механізмах інотропного ефекту має значення стимуляція залежних від циклічного АМФ процесів трансмембранного транспорту іонів кальцію, а також посилення виділення ендогенних аналогів серцевих глікозидів (так званих ендодигінів).
Механізм негативного хронотропного ефекту обумовлений переважною активацією впливів блукаючого нерва на міокард. Цей ефект усувається атропотином. Активація блукаючого нерва під впливом здійснюється рефлекторно з барорецепторами синокаротиднї і аортальної зон (синокардиальний рефлекс) і з рецепторів розтягування міокарду (так званий ефект Бецольда, або кардиокардиальный рефлекс Бецольда - Яріша). Одночасно знижується інтенсивність рефлексу Бейнбріджа унаслідок зменшення розтягування рецепторів гирл порожнистих вен.
Негативна дромотропна виявляється зменшенням швидкості атріовентрикулярної провідності і відповідним укороченням інтервалу РQ. Цей ефект обумовлений як прямою дією на міокард, так і активацією блукаючого нерва. Негативний дромотропный ефект є причиною розвитку спочатку неповній, а потім і повної атріовентрикулярної блокади. Разом з тим уповільнення атріовентрикулярної провідності забезпечує терапевтичний ефект серцевих глікозидів при суправентрикулярних тахікардіях і миготливій аритмії.
На коронарний кровообіг вираженого не надають. Проте у деяких хворих на ішемічну хворобу серця можуть провокувати виникнення нападів стенокардії.
Що викликається збільшення діурезу особливо виразно виявляється при серцевій недостатності. При цьому діуретичний ефект обумовлений переважно поліпшенням гемодинаміки і частково пригноблюючим впливом на реабсорбцію іонів натрію і хлора в ниркових канальцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Біологічний опис Строфант Комбе

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок