Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Кедр

Кедр

Назва:
Кедр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,19 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Вступ
Прочитавши слово «кедр», яке дерево ви собі уявите? Звичайно те, з якого збирають всім відомі кедрові горішки! Тим часом, все не так очевидно. Виявляється, дерево, в шишках якого виспівають так звані кедрові горішки, зовсім не кедр, а кедрова сосна, і це два різних ботанічних роду дерев. Загальним же для них є відношення людини — і кедр, і кедрову сосну, високо цінували вже за вікопомних часів.
Взагалі загадкову силу, витікаючу від дерев, люди відчували з давніх пір. Мабуть, тому дерева були об'єктом поклоніння в багатьох народів. Під кронами дерев легше дихати, поліпшується настрій, з їхнього віття немов стікає життєва енергія.
Дивно красиві дерева кедри, як свідчить легенда, спочатку росли тільки в раю. Коли Бог за гріхи вигнав перших людей з раю, Адам заховав в долоні три насіннячка — кедра, кипариса і сосни. З цих насінин згодом і виросли земні ліси.
Багато тисячоліть єгиптяни, араби, фінікійці і інші стародавні народи, віддавали шанобливу дань високим властивостям кедрової деревини, називаючи вічною. Саме з деревини кедра був споруджений храм бога-цілителя і віщуна, покровителя мистецтв Аполлона в Греції. Коли через два тисячоліття після споруди храм, завдяки археологам, побачили нащадки, деревина виявилася абсолютно здоровою. До речі, деревина благословенного дерева і за більш давніх часів йшла на божественні потреби. Наприклад, в гробниці Тутанхамона також було знайдено немало культових виробів, виконаних з кедра. І хоча вік знахідок перевищує три тисячі років, вони на превеликий подив зберегли у чудовому стані не тільки структуру деревини, але навіть тонкий ніжний запах.
Немало згадки про кедр несуть в собі Біблія. Це царствене дерево стало навіть символом відданості християнській вірі. Ліванські кедри, що вважаються джерелом благополуччя, використовувалися при будівництві храму Соломона в Єрусалимі. Значно пізніше Ф. X. Фон Хохберг (1675) пояснював цей вибір так: «Храм Соломона з кедрів був побудований, тому що це дерево багато років стоїть без руйнування. Коли Господь прийде поблагословити свої володіння, Його не зустрінуть ні нещастя, ні втрата». Між іншим, на місці сучасного ліванського високогірного лижного курорту Бшаррі, на північ від Бейрута на висоті дві тисячі метрів над рівнем моря і сьогодні виростають кедри, вік яких вчені оцінюють в півтора тисяч років. Їх називають «Кедри Всевишнього». По легенді, вони росли ще в часи царя Соломона. Зрозуміло, курорт відкритий для міжнародного туризму, і, якщо схочете, ви можете поїхати туди і торкнутися до самій вічності в особі біблійних дерев-велетнів .Батьки церкви в своїх промовах також неодноразово підкреслювали особливі чесноти кедра. «Кедр не гние. Підпори наших будинків, зроблені з деревини кедра, бережуть наші душі від розкладання» — так характеризував морально-символічну сторону поняття довговічності батько Оріген (185-254). Єпископ Кирило Александрійський (412-444) порівнював деревину кедра з плоттю Христа, яка залишається нетлінною. З часом навіть сам вид кедра стали ототожнювати з поняттям краси і величі.
Не меншою пошаною з глибокої старовини користувалася кедрова сосна, або сибірський кедр. Як і власне кедр, це дерево також завжди було символом потужності і здоров'я, стійкості і довголіття. Оскільки основним ареалом розповсюдження кедрової сосни є Сибір, то і історія дерева тісно сплетена з матеріальною і духовною культурою Уралу і Сибіру. Наприклад, згідно евенкійським переказам, сибірський кедр є джерелом сили, краси і благородності. В легендах і казках нанайців Приамур'я говориться про те, що в сибірському кедрі поселяються тільки добрі духи, тому що це — найщедріше дерево. Козаки, що прийшли на Урал, величали кедрову сосну «сибірським велетнем», а тобольскі селяни — «заповітним деревом». Для населення Гірській Шорії вона була «деревом-коровою » і «деревом-маткою». Для багато кого і зараз сибірський кедр залишається царем тайги, чудо-деревом, патріархом північних лісів.
Уявлення про сибірський кедр, як про Найщедріше дерево невипадкові, адже окрім відмінної деревини, воно джерело неоцінимого природного багатства — кедрових горішків, які, як відомо, крім виняткових живильних якостей, несуть значення кедр і кедрова сосна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Кедр

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок