Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Земноводні

Земноводні / сторінка 2

Назва:
Земноводні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зовнішні ніздрі закриваються і відкриваються під дією спеціальних м’язів. У воді вони закриті. Біля хоан утворюється невеликі сліпі заглиблення – Якобсонові заглиблення. Вони служать для сприйняття їжі, що знаходиться у роті. За запахом амфібії розрізняють їжу, середовище, представників свого виду.
Органи травлення порівняно з рибами більш диференційовані. Широкий рот веде до великої ротової порожнини. У багатьох земноводних він прикріплений переднім кінцем до нижньої щелепи, а задній кінець вільний і під час ловлі здобичі викидається назовні. У роті є слинні залози, секрет яких зволожує ротову порожнину і полегшує проковтування їжі, але участі у травленні не бере. Шлунок слабо відмежований від стравоходу. Кишки (12 пала, тонка, пряма) закінчуються клоакою. У перетравленні їжі важливу роль відіграють печінка, підшлункова залоза. Органи виділення у земноводних, як і в риб, - тулубні нирки. Частково продукти обміну виділяються крізь шкіру.
Кровоносна система земноводних у зв’язку з появою легенів має два кола кровообігу: велике і мале. Серце трикамерне складається з трьох пересердь – правого та лівого та одного шлуночка.
Земноводні – різностатеві тварини, у багатьох спостерігається статевий диморфізм. Статеві залози парні. У більшості земноводних запліднення зовнішнє. Земноводним властиві метаморфоз.
Поведінка земноводних.
Поведінка амфібій нескладна, що відповідає організації центральної нервової системи. Основою поведінки є інстинкти. Індивідуальний досвід у житті цих тварин відіграє неістотну роль, хоч вони і здатні до нескладної умовно-рефлекторної діяльності. Проте умовні рефлекси виробляються повільно і швидко згасають.
Систематичний огляд земноводних.
Ряд хвостаті земноводні – найдавніша група амфібій, більшість із них є постійними мешканцями води. Тіло видовжене, протягом всього життя зберігається хвіст. Ноги короткі, приблизно однакової довжини. Запліднення внутрішнє. Ряд об’єднує близько 280 видів. Належать тритони, саламандри, протеї та інші.
Тритон звичайний (довжина тіла 8-11 см) зустрічається у зоні листяних та змішаних лісів і в лісостепу, населяючи невеликі водойми. У самців у період розмноження на хвості виростає гребінь, який є додатковим органом дихання. Самка у квітні-травні відкладає від 60 до 700 яєць, з яких через 2-3 тижні з’являються личинки. Личинковий період триває 60-70 днів. Дорослі тритони після розмноження, а молоді після завершення метаморфозу перебираються на сушу, де тримаються вологих затінених місць. Вдень ховаються у різні укриття, активні вночі. Живляться різноманітними безхребетними, здебільшого личинками комарів. Зимують на суші під листям, у норах гризунів, забираються у погреби. Ворогами тритонів є вужі, гадюки, лелеки, чаплі.
Саламандра плямиста зустрічається у західних областях України. Живе у вологих листяних лісах. Живиться безхребетними. Зимує на суші у різноманітних укриттях. Самка народжує у воді від 2 до 70 личинок. Ворогів мало завдяки отруйним виділенням шкірних залоз.
До ряду Безногі належать 56 видів червуг, поширених у тропіках. Тіло вкрите слизом, видовжене, здебільшого з кінцевими перехватами. Живляться безхребетними ґрунту.
Ряд Безхвості земноводні включає найбільш високоорганізованих амфібій, що поширені на всіх континентах, крім Антарктиди. Тіло коротке, хвоста немає. Запліднення зовнішнє.
Родина Справжні жаби – одна із найсильніших. Характерною особливістю їх є наявність зубів на верхній щелепі.
Жаба озерна (довжина тіла до 17 см) поширена на всій Європі. Живиться комахами, проте нападає і на дрібних хребетних. Поїдає також пуголовків та мальків риб.
Жаба ставкова (довжина тіла до 10 см) поширена у водоймах широколистяних та змішаних лісів. Активна здебільшого вдень.
Бурі жаби після розмноження залишають водойми і тримаються у вологих місцях на суші.
Представники родини Ропухи найменш пов’язані з водою і зустрічаються навіть у пустині. Тіло незграбне; шкіра багата на залози, що виділяють отруйних секрет. Зубів не мають.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Земноводні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок