Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Мікроелементи

Мікроелементи

Назва:
Мікроелементи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мікроелементи
Для забезпечення оптимального режиму живлення рослин їх крім мікроелементів (азот, фосфор, калій) необхідні мікроелементи з певним наближенням модна вважати, що до мікроелементів належать такі хімічні елементи, як в рослинах містяться у кількостях від тисячних до десятитисячних часток відсотка.
Незважаючи на надзвичайно малий вміст мікроелементів у рослинах, роль їх дуже велика: під дією мікродобрив підвищується вміст хлорофілу в листі, зростає інтенсивність фотосинтезу, посилюється діяльність ферментативного комплексу, поліпшується дихання рослин, підвищується їхня стійкість проти хвороб.
Нестачу мікроелементів для живлення рослин поповнюють внесенням у грунт або нанесенням на насіння чи вегетативні органи рослин мікродобрив.
До мікроелементів відносять Mn, Fe, Co, Cu, Zn, B, Mo, V, Os, іноді Li, Ag, Ni. Відповідно до цього мікродобрива прийнято поділяти на марганцеві, мідні, цинкові, борні, молібденові тощо.
За агрегатним станом вони бувають тверді рідкі. Тверді мікродобрива відповідно до їх розчинності бувають водорозчинними, розчинними в органічних (лимонній, оцтовій_ та мінеральних кислотах).
Застосовують мікродобрива з урахуванням їх місту в грунті, сортогенетичних особливостей культур, способу внесення добрива.
Крім того, слід враховувати, що майже всі мікродобрива, які виробляються на основі природної сировини, містять домішки мікроелементів.
Борні мікродобрива представлені солями борної (Н3ВО3) або тетраборної (Н2В4О7) кислоти, які використовуються як індивідуальні сполуки або входять до складу мікродобрив.
Крім того, для сільськогосподарських потреб придатні такі сполуки бору, як бура – Na2B4O7-10H2O; сирі боратові руди – борацит та гідроборацити, борнодатолітове борошно; відходи хімічної промисловості – осаджений борат магнію та боратові шлаки.
Широкого розповсюдження набули борнодатолітове борошно та осаджений борат магнію, який містить 1,3-1,5% бору і 18-20% магнію в засвоюваній рослинами форму, їх вносять у грунт до сівби з такого розрахунку: під льон – 30-35 кг/га, під цукрові буряки, кормові коренеплоди, овочеві та плодово-ягідні культури – 50-60 кг/га під оранку чи культивацію та в рядки під час сівби 15-20 кг/га. Під огірки, суницю і вишні норми внесення борних добрив зменшують вдвічі.
Борні добрива можна використовувати для позакореневого підживлення.
Марганцеві мікродобрива. В грунті марганець входить до складу різних сполук, де його ступінь окислення становить +2, +3, +4. проте доступний для рослин тільки Mn2+. При кислій реакції грунту, поганій його аерації частка марганцю (ІІ) збільшується і може досягати токсичної межі. Багато мікроорганізмів окислюють Mn (II) до Mn (IV) і тому нестача рухомого марганцю виявляється в лужних, нейтральних та багатих на органічні речовини грунтах, а також у грунтах після вапнування.
Іони кальцію, заліза, магнію конкурують з іонами марганцю і можуть перешкоджати надходженню останніх у рослини. Марганець активує ферменти, особливо при фосфорилюванні. Бере участь у різних окисно-відновних реакція, завдяки здатності передавати електрони шляхом зміни своїх ступенів окислення. Марганець – учасник вуглеводного та білкового синтезів у рослинах.
Нестача марганцю виявляється на молодому листі (хлороз, бура плямистість, швидке відмирання листя.
Марганецьмісні добрива, що виробляються в СНД: суперфосфат простий, нітроамофоска, амофос, сульфат амонію технічний, шлаки фосфатних заводів та заводів феросплавів.
Основні типи марганецьвмісних добрив, що виробляються за кордоном: однобічні – водорозчинні (сульфат марганцю, хлорид марганцю, комплексонати марганцю, поліфлавоніди марганцю, метоксифенілпропан марганцю, подвійний суперфосфат марганецьвмісний), цитраторозчинні (оксид марганцю, карбонат карбонат марганцю); складні (NPK 12-24-18, NPK 6-12-12, NPK 16-16-16, NPK 18-46).
У сільськогосподарській практиці, крім марганцевих мікродобрив, що виробляються промисловістю, застосовуються як марганецьвмісні сполуки відходи металургійної промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Мікроелементи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок