Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Мікроелементи

Мікроелементи / сторінка 2

Назва:
Мікроелементи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зокрема марганцеві шлаки. Ці добрива вносяться під зяблеву оранку в нормі 1,5-4 ц/га та при підживленні в нормі 0,3-0,75 ц/га.
Молібденові добрива. Сполуки молібдену доступні для рослин лише у вигляді молібдатів (МоО42-). Ці іони адсорбуються гумусовими речовинами, глинистими мінералами, гідроксидами заліза ат алюмінію, що призводить до виникнення дефіциту рухомого молібдену в грунтах.
З підвищенням рН ґрунтового розчину доступність молібдену для рослин зростає.
Молібден впливає на процеси відновлення нітратів та біосинтез амінокислот, бере участь у вуглеводному обміні, синтезі вітамінів і хлорофілу. Рослини поглинають молібдат-іони через корені або листки. Фосфат-іони сприяють поглинанню молібдену, а сірка блокує його надходження у рослину..
Молібден є складовою частиною ферментів гідрогенази, альдегід оксидази та нітроредуктази. Тому при його недостачі в рослині накопичується нітратний азот, який шкідливий для тварин.
Для усунення нестачі молібдену у грунті рекомендують раз у 3-5 роки вносити молібденові добрива з розрахунку 0,5-3,0 кг Мо/га.
Основні види молібденових добрив: молібдат амонію (Na2MoO4*2H2O), молібдат амонію ((NH4)2MoO4 або (NH4)6Mo7O24*nH2O), оксид молібдену (VI) (MoO3), суперфосфат гранульований молібденовмісний ((NH4)6Mo7O24), нітроамофоска молібденовмісна (17-17-17-0,5) (NH4)6Mo7O24).
Мідні мікродобрива. В грунті мідь переважно входить до складу двовалентних сполук. Мідь у грунтах зв’язана з органічними речовинами, адсорбованими ґрунтовими колоїдами, входить до складу ґрунтових мінералів або нерозчинних солей фосфорної та вугільної кислот. У грунтах важкого механічного складу вміст міді завжди більший, ніж у грунтах легкого механічного складу. Нестача міді виявляється на карбонатних грунтах з високим вмістом органічної речовини та на грунтах, які утворилися на бідній на мідь материнській породі.
У рослинах мідь є складовою частиною ферментів окидази, пероксидази, поліфенолоксидази, цитохром оксидази. При нестачі міді порушується перехід рослин у репродуктивну фазу розвитку. Рослини. Що відчувають нестачу міді, в’януть, стають блідо-зеленими, сильно кущаться (внаслідок відмирання точки росту), кінчики листків біліють.
Мідь вмісні добрива: амофос з апатиту, з фосфориту Каратау, суперфосфат, подвійний суперфосфат, хлорид калію, сульфат міді, піритні недогарки.
Колчеданні (піритні) недогарки – це відходи сірчанокислотного та паперово-целюлозного виробництв, містять 0,3-1% міді та невелику кількість марганцю, кобальту, цинку. Вносять добриво у кількості 5-6 ц/га.
Мідний купорос (сульфат міді) містить близько 25% міді, використовується для передпосівної обробки насіння і позакореневого підживлення рослин. Мідний купорос можна використовувати для обпудрювання насіння одночасно з протруюванням.
Мідь вмісні добрива характеризуються високою післядією, тому їх рекомендують вносити раз у 5-8 років, тобто раз чи два за ротацію сівозміни, насамперед під ярі культури.
Цинкові мікродобрива. Вміст рухомого цинку в грунтовому розчині низький унаслідок того, що він міцно адсорбується ґрунтовими колоїдами як у катіонній (Zn2+), так і в аніонній формах ([Zn(OH)4]2-).
Цинк є складовою частиною ферментів карбоангідрази, екзопептидаз, глутамат- та лактатдегідрогенази. Нестача цинку зумовлює сповільнення синтезу триптофану, утворення ростових речовин, що призводить до карликового росту, деформації плодів, листків та стебел, розетковості плодових.
Цинковмісні добрива: амофос з апатитового концентрату, із фосфоритів Каратау, суперфосфат подвійний гранульований, сульфат цинку, нітроамофос.
Цинкові добрива використовують при основному внесенні, в рядки при підживленні рослин, для передпосівного оброблення насіння, позакореневого підживлення рослин.
У посушливих умовах цинкові мікродобрива ефективніші, ніж інші мікродобрива, що пов’язано з властивістю цинку сприяти нагромадженню органічних кислот, які підвищують стійкість рослин проти суховіїв.
Кобальтові та йодидні добрива.
Кобальт у рослинному організмі відіграє ряд специфічних та неспецифічних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Мікроелементи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок