Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Очищувальні та заспокійливі рослини

Очищувальні та заспокійливі рослини

Назва:
Очищувальні та заспокійливі рослини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,30 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Очищувальні та заспокійливі рослини


Очищувальні рослини
М'язи товстого кишечника вкриті з середини слизовою оболонкою, котра не має залоз для перетравлення їжі. Він має лише залози, що виділяють слиз, потрібний для пересування мас калу. М'язи мають нервові клітини і незалежно від волі людини вико-нують повільні "черв'ячкові" рухи, пересуваючи таким чином кал у напрямку до заднього проходу. Неправильний спосіб життя, обмаль рухів, нераціональне харчування (багато жирів, м'яса, яєць, риби, а замало городини, сирих салатів, фруктів) та вразливість на внутрішні збудники можуть призвести до порушення діяльності рухливого апарату, м'язів і нервів кишечника, а звідси — запори та інші розлади у випорожненні. Весь процес травлення тісно пов'язаний з правильним функціонуванням нервової системи.
Надмірна повнота, переїдання, як і поспіхом спожита або неретельне пережована їжа, можуть стати причиною запорів, які з часом призведуть до парезу кишечника. Тоді калові маси заля-гають у розширених, малорухомих кишечниках, поступово отру-юючи організм невидаленими токсичними субстанціями обміну речовин.
За допомогою відповідно підібраних рослин можна подраз-нювати всю травну систему, а передусім слизові оболонки тов-стого кишечника, що посилює черв'ячковий рух кишечника, а отже, видалення калових мас.
Столову ложку суміші залити склянкою окропу і варити 2 хв., потім відставити на 10-15 хв. Пити по 0,5-1 склянці перед сніданком, обідом і після вечері. Цей чай регулює травну і нервову систему.
Усі складники добре змішати і зберігати в сухому місці. засіб діє після 12-30 год. Чайну ложку порошку варити 10-15 хв. у склянці води, пити перед сном, на ніч.
Другий рецепт пастора Кнейппа полягає на додаванні до згаданого порошку трьох столових ложок змолотого кореня дикої бузини (Sambucus ebulus), а також збільшення дози ялівцю д0 трьох ложок. Такий склад рослин додатково стимулює функцію сечової системи і попереджує водяні пухлини.
Заспокійливі рослини
У теперішній час поспіху і всякого роду стресів захворю-вання нервової системи є досить розповсюдженими та мають тенденцію до зростання. Найбільш податливими на хвороби такого роду є люди з нестійкою вегетативною системою, бурхливо реа-гують на імпульси середовища, нарікають на посилену нервову збудливість.
Розлади нервової системи мають багато різновидів, тому важко іноді поставити правильний діагноз. Причини появи цих хвороб можуть бути різними.
Багато захворювань нервової системи виникає на основі психічних переживань, розладів у виділенні ендокринних залоз, колишніх отруєнь, заразних хвороб, а також надмірного вживання тютюну, алкоголю і кави. Іноді серйозними хворобами організму можуть бути лякливість, неспокій або безсоння. Усунення проявів хвороби залежить від усунення причин, що призвели до захво-рювання, а це вимагає поради лікаря-спеціаліста.
Всякого роду неврози, напруження, нервові виснаження, безсоння, переляк, істерію можна результативно лікувати відповідно підібраними рослинними ліками, що містять багато біологічно активних субстанцій, котрі, у свою чергу, стимулюють захисні сили організму. Вони діють не так швидко, як хімічні ліки, але зате мають властивості лікувати, а не втихомирювати хворобу. Надмірне 5 постійне вживання хімічних препаратів не справляє позитивного впливу на загальний стан здоров'я, а іноді може навіть розвинутися певна залежність від ліків ("лікоманія"), що е додатковою загрозою для здоров'я. З давніх-давен народна меди-цина користувалася рослинами, котрі й донині "царюють" у сумішах найславетніших фітотерапевтів. Йдеться, зокрема, про валеріану, звіробій, шишки хмелю, цвіт липи і лаванди, корені аїру і дягелю лікарського і, врешті-решт, знану" ще у Вавілоні мелісу, якій приписували надзвичайну лікувальну силу, вважали свого роду панацеєю від усіх хвороб. З XV ст. відома "мелісовавода кармелітів", яка майже у незмінному складі виробляється і зараз.
2-3 ложки цієї суміші залити 500 мл гарячої води, залишити на 4 год. під кришкою. Потім половину відлити в інший посуд, решту заварити, злити разом, пити теплий чай 2-3 рази на день по склянці (можна зранку і ввечері перед сном).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Очищувальні та заспокійливі рослини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок