Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Будова тичинки.Процеси, що в ній відбуваються

Будова тичинки.Процеси, що в ній відбуваються

Назва:
Будова тичинки.Процеси, що в ній відбуваються
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Будова тичинки.
Процеси, що в ній відбуваються”


Хоча своєю красою квітка в першу чергу зобов'язаний віночку, головні його частини - тичинки і маточки. Саме завдяки ним утворяться плоди і насіння, тобто здійснюється насінне розмноження рослин.
Тичинка, репродуктивний орган квітки покритонасінних рослин, у якому утворюються пилкові зерна. Типова тичинка складається з тичинкової нитки, що містить провідний пучок, і пиляк, симетричні половини якого з'єднані зв'язковим, прикріпленим до тичинкової нитки.
У кожному з 4 гнізд пильника з кліток археспорію після мейозу утворюються мікроспори, які тут же проростають у чоловічі гаметофіти — пилкові зерна.
Сукупність тичинок називається андроцеєм (від грец. "андрос" - "чоловік"). І не випадково: у їх пильовиках дозрівають чоловічі статеві клітки-спермії.
На квітколоже тичинки розташовуються по спіралі (наприклад, у багатьох лютиків) чи колами. Тичинок у квіток може бути від однієї до дуже великого числа при розташуванні по спіралі, при круговому розташуванні
Тичинок звичайно від 3 до 10. Тичинки можуть зростатися пильовиками (наприклад, у складноцвітних), нитками (у бобових) чи цілком (у деяких гарбузових), а також з іншими частинами квітки — з віночком (у багатьох спайнопелюсткових ), з маточкою (у деяких орхідних).
Число тичинок у квітці - важлива видова ознака, вона коливається від однієї до багатьох десятків. Кожна тичинка складається з тичинкової нитки і пиляка, у якому дозріває пилок. При її дозріванні пильовики розкриваються - і пилок висипається назовні.
Мальовничість Квіткам деяких рослин додають сильно опушені тичинкові нитки. У квіток з білими чи світлими віночками завдяки яскраво зафарбованими тичинкам створюється красивий контраст центру і країв квітки. Наприклад, квітки деяких сортів вітрогонки ніжної з білим віночком і жовтою серцевиною (тичинками) нагадують суцвіття ромашки,
Інодідовгі, що виставляються з квітки тичинки є самим декоративним елементом рослини, приклад тому - клеома колюча.
За наявності у квітки чашечки й віночка оцвітину називають подвійною (жовтець, яблуня, шипшина). У деяких рослин оцвітина складається з однакових елементів, тоді її називають простою. Просту оцвітину, що має зелене забарвлення (кропива, коноплі), називають чашечкоподібною, & оцвітину, забарвлену в інші кольори (проліски, лілії, конвалії), — віночкоподібною. Квітки без оцвітини називають голими (у осоки, верби).
Усередині оцвітини ближче до пелюсток розміщені тичинки. Кількість їх різна: від однієї до десяти і більше. В процесі еволюції тичинка диференціювалась на тичинкову нитку і пиляк.
У більшості рослин квітки мають тичинки і маточки і називаються двостатевими. Бувають квітки і одностатеві — тичинкові (чоловічі) або маточкові (жіночі). Якщо чоловічі й жіночі квітки знаходяться на одній особині, таку рослину називають однодомною (огірок, кукурудза, дуб, береза), якщо ж на різних особинах — дводомною (коноплі, верба, тополя). Одностатеві квітки і дводомні рослини — це одне з пристосувань до перехресного запилення.
Мал. 1. Розріз дозрілого пиляка (а), пилкового зерна (б), схеми верхньої і нижньої зав'язей (в) та розміщення насіннєвих зачатків у одно і багатогніздої зав'язі (г):
1 — судинний пучок; 2 — пилкові мішки; 3 — пилкове зерно; 4 — вегетативне ядро; 5 — генеративна клітина; 6 — пора; 7 — екзина; 8 — інтина; 9 — стінка зав'язі; 10 — порожнина (гніздо) зав'язі; 11 — насіннєвий зачаток половинок, що з'єднуються за допомогою в'язальця, і розміщений на тичинковій нитці. У кожній половинці пиляка по два спорангії, їх називають гніздами пиляка, або пилковими мішками.
Схему розміщення окремих частин квітки часто подають у вигляді діаграми — напівсхем"атичної проекції на горизонтальну площину контурів найголовніших складових квітки (наприклад, проекція тичинки іде по пиляку, маточки — по зав'язі тощо).
Ботаніки часто користуються скороченим записом морфологічної будови квітки — формулою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Будова тичинки.Процеси, що в ній відбуваються

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок