Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Тенденції та напрямки розвитку матеріально- технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні

Тенденції та напрямки розвитку матеріально- технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні

Назва:
Тенденції та напрямки розвитку матеріально- технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,77 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 330.123.72
В.І. Пєрєвєрзєв, пров. фах.
Кіровоградський науково-дослідний центр продуктивності агропромислового комплексу
Тенденції та напрямки розвитку матеріально- технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні
В статті викладено технічні засоби при вирощуванні сільськогоподарських культур та розвиток механізованих технологій.
механізація, рослинництво, машинобудування
Розвиток галузей агропромислового комплексу в сучасних умовах визначається не тільки рівнем його технічного забезпечення, що характеризується кількістю засобів, їх якістю, продуктивністю, відповідністю світовим вимогам до екологічних характеристик довкілля та безпеки, а й технологічною досконалістю виробництва. Проблемі техніко- технологічного переозброєння сільськогосподарського виробництва присвячені праці Я. Білоуська, В. Кравчука, П. Саблука, В. Сайка, В. Погорілого, та інших практиків [1].
В той же час недостатньо дослідженими залишаються питання розвитку матеріально-технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні, його тенденцій та напрямків. Визначення рівня розвитку механізації рослинництва в Україні у сучасних умовах, та раціональне використання сільськогосподарської техніки є метою нашого дослідження.
Механізація рослинництва в Україні потребує технологічного переозброєння вітчизняними високоефективними, надійними технічними засобами, яке дало змогу задовольнити сучасне сільське господарство. Подальший розвиток сільського господарства в цілому, і рослинництва як його провідної галузі істотно залежить від рівня матеріально-технічного забезпечення галузі, зокрема, від рівня розвитку вітчизняного машинобудування. Сільськогосподарське машинобудування України знаходиться в процесі глибокого реформування і націлене на більш повне задоволення потреб агропромислового виробництва. Основою планомірного розвитку сільськогосподарського машинобудування в Україні є "Програма виробництва технологічних комплексів машин і устаткування для агропромислового комплексу". Вона передбачає підвищення технічної оснащеності аграрних підприємств вітчизняною технікою до рівня 90%. За період з 1992 року в Україні розроблено близько 1100 найменувань нової техніки, модернізовано більше 500, освоєне серійне виробництво 265 машин і устаткування. У структурі виробництва сільськогосподарської техніки в даний час переважають енергетичні засоби (55%). В нових розробках машинобудівників знаходять реальне відображення сучасні напрямки розвитку механізації рослинництва в умовах України.
У технологічному аспекті, важливим свідченням розвитку процесу ресурсозбереження є мінімалізація основного обробітку ґрунту, яка полягає в підвищенні якості оранки шляхом застосування ярусних і обертових плугів та розширення обсягів використання неполицевих знарядь до рівня 50-55% посівних площ. Розроблені й швидко знаходять впровадження комбіновані багатоопераційні ґрунтообробні агрегати для передпосівного обробітку ґрунту і багатофункціональні ґрунтообробно-посівні комплекси, які скорочують в 2-4 рази кількість проходів по полю, на 20-30 % зменшується - витрати -праці, паливно-мастильних матеріалів та значно зменшуються терміни виконання механізованих робіт [2]. Відбувається скорочення виробництва енергомістких просапних культур на схилових землях, що складають 1/3 усіх посівних площ в Україні. Це викликає відповідну корекцію механізованих технологій і комплексів машин в напрямку посилення їх ґрунтозахисних функцій. Важливим кроком в розвитку механізованих технологій стала розробка технічного забезпечення систем координатного та "точного землеробства", що дозволяє вести моніторинг стану ґрунту та культурних рослин на місце визначених ділянках поля, відповідним чином дозувати добрива, біостимулятори та засоби захисту рослин для досягнення високої ефективності їх дії при мінімально необхідних витратах. Це стало основою створення технологій та технічних засобів за принципом "замкненого циклу", що мають реальну перспективу в майбутньому.
Трактори і комбайни, машини для внесення добрив і засобів захисту рослин обладнують автоматизованими системами контролю і керування технологічними процесами та режимами їх роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Тенденції та напрямки розвитку матеріально- технічного забезпечення галузі рослинництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок