Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати: Гематологічні показники та ферментативна активність плазми крові щурів за дії гліцинату марганцю

Гематологічні показники та ферментативна активність плазми крові щурів за дії гліцинату марганцю

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Гематологічні показники та ферментативна активність плазми крові щурів за дії гліцинату марганцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,71 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гематологічні показники та ферментативна активність плазми крові щурів за дії гліцинату марганцю


Одним із найважливіших мікроелементів, що забезпечує нормальне функціонування організму тварин є марганець. Він бере активну участь в окисно-відновних процесах та тканинному диханні в організмі тварин, формуванні кісток, впливає на ріст, розмноження тварин і процеси кровотворення, регулює функцію ендокринних органів, підсилює дію вітамінів, входячи до складу ферментів є їх активатором [1, 4, 7, 9].
Марганець тварини одержують з кормом і частково з водою [1-5]. Для компенсації нестачі марганцю в раціоні його вводять у премікс в неорганічній формі, наприклад, у складі сульфатів [3-5, 9]. Однак, неорганічна форма сполук мінеральних речовин порівняно важко засвоюється організмом тварин, а збільшення дози для досягнення оптимального рівня асиміляції в організмі спричиняє у тварин токсикози. В зв’язку з цим великого практичного значення набуває пошук можливості введення в раціон сільськогосподарських тварин біогенних металів, у тому числі і марганцю в легкозасвоюваній формі [4].
У підвищенні біологічної доступності марганцю і забезпеченні ним тварин важливу роль відіграють хелатні сполуки. Відомо, що хелати є найбільш оптимальною для організму формою сполук біогенних металів з лігандами (органічними речовинами) [4-6]. Біологічна активність металу в цих комплексах зростає у сотні разів порівняно з активністю його в іншому стані [4]. Однак використання в годівлі тварин хелатних форм марганцю потребує всебічних досліджень.
Досліди проводили в лабораторії кафедри гігієни тварин та екології тваринництва ім. А.К. Скороходька Національного аграрного університету та в умовах віварію Київського Національного університету імені Тараса Шевченка у 2004 -2005 рр.
У науковому досліді вивчали гематологічні показники (кількість еритроцитів і лейкоцитів та концентрацію гемоглобіну), показники обміну речовин (концентрація глюкози, сечовини, загального білка та загальних ліпідів у плазмі крові) та ферментативну активність плазми крові (активність лужної фосфатази, б-амілази, аспартатамінотрансферази та аланінамінотрансферази) білих лабораторних щурів за дії гліцинату марганцю.
Для проведення досліду методом аналогів було відібрано 20 голів клінічно здорових самок лабораторних щурів віком 2-2,5 місяці та живою масою 155-168 г, з яких було сформовано чотири групи тварин: три дослідні та одну контрольну, по п’ять голів у кожній. Тварин усіх груп утримували в окремому приміщенні віварію у стандартних клітках, годували за спеціальним раціоном та напували досхочу.
Під час проведення досліду в кормі та воді контролювали концентрацію марганцю.
Тваринам дослідних груп до основного корму щоденно додавали гліцинат марганцю у різних дозах, які вводили per os за допомогою спеціального катетера з дозатором. Щурам першої дослідної групи гліцинат марганцю вводили в дозі 1,6 мг/голову (зменшена у 2 рази добова потреба щурів у марганці); другої – 3,2 мг/голову (добова потреба в марганці); третьої – 6,4 мг/голову (збільшена у 2 рази добова потреба щурів у марганці). Тваринам контрольної групи вводили сульфат марганцю в дозі 2,8 мг/голову, що відповідає їх добовій потребі в цьому елементі (табл. 1).
Табл.1. Схема досліду з вивчення впливу гліцинату марганцю на клінічний стан та метаболічний статус організму лабораторних щурів
Група
Сполука
Доза сполуки,мг/голову за добу
Контрольна
Сульфат марганцю
2,8
Дослідна-1
Гліцинат марганцю
1,6
Дослідна-2
3,2
Дослідна-3
6,4
Протягом досліду, який тривав 42 доби, спостерігали за поведінкою щурів, їх руховою активністю, споживанням корму та води, станом волосяного та шкірного покриву, дихальної і травної систем.
Через 42 доби досліду тварин зважували, визначали показники клінічного стану. Після цього щурів забивали шляхом декапітації та відбирали зразки тканин для досліджень.
Кількість еритроцитів і лейкоцитів, концентрацію гемоглобіну, концентрацію глюкози, сечовини, загального білка та загальних ліпідів в плазмі крові та активність ЛФ, АлАТ, АсАТ та б-амілази визначали згідно із загальноприйнятими методами [8, 11].

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Гематологічні показники та ферментативна активність плазми крові щурів за дії гліцинату марганцю

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок