Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біологія клітини – одна з провідних сучасних біологічних наук

Біологія клітини – одна з провідних сучасних біологічних наук

Назва:
Біологія клітини – одна з провідних сучасних біологічних наук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Біологія клітини – одна з провідних сучасних біологічних наук
1. Відокремлення біології клітини як окремої дисципліни, її історія.
2. Досягнення сучасної біології клітини.
3. Клітина як одиниця живого. Види клітин. Клітинна теорія.
1
Біологія клітини вивчає будову, біологічні функції клітин та молекулярні механізми їхньої життєдіяльності, розвитку, розмноження та адаптації до умов довкілля.
Вивчення клітини було розпочато мікроскопістами 17-ого віку. У 1611 році Йоганном Кеплером винайдено складний світловий мікроскоп. У 1655 році Роберт Гук описав мікроскопічну будову зрізів корка, серцевини бузини, зрізів овочів, папороті. Подібні дослідження також проводили Марчецо Мальпігі, Неємія Грю. У 1674 році Антоні ван Левенгук повідомив про відкриття одноклітинних. У 1683 році йому вдалося побачити бактерії.
Наступні дослідження були присвячені вивченню клітинних компонентів. На початку 18-ого віку чеський вчений Ян Євангеліста Пуркіне (1787–1869) описав напіврідкий драглеподібний вміст клітини, який назвав протоплазмою.
Пуркіне заснував перший у світі фізіологічний інститут у Вроцлаві (1939). У 1825 році відкрив ядро яйцеклітини. Відомі його дослідження з фізіології зорового сприйняття. Був так званим „чеським будите лем”; боровся за відродження чеської мови, літератури, науки та культури. Відомий також його син Карел – чеський художник. Відомі його натюрморти, портрети тощо.
У 1833 році вчений Браун чітко описав ядро клітини, вивчаючи мікроскопічну будову клітин орхідей. Про присутність ядра в клітині писав також німецький ботанік – Матіас Шлейден. У 1838–1839 році німецький зоолог Теодор Шван
Теодор Шван опублікував роботу „Мікроскопічні дослідження про відповідності у структурі та рості тварин і рослин”. У 1836 році відкрив пепсин в шлунковому соці.
узагальнив результати власних досліджень, а також дані Пуркіне та Шлейдена і сформулював так звану „клітинну теорію”, яка включала два положення:
клітина є основною елементарною одиницею будови всіх органів та частин тіла рослин і тварин;
всі живі організми складаються з однієї або багатьох клітин.
Подальший розвиток клітинна теорія отримала в працях німецького патолога Рудольфа Вірхова. У 1858 році вийшла його книга „Клітинна патологія”, де він узагальнював різні дані про поділ клітини тварин і рослин. Таким чином додалося третє положення: клітини утворюються тільки через поділ інших клітин (omnis cellula e cellula).
Серед цитологів 20-ого віку варто відмітити такого вченого як Рамон-і-Кахаль, який розвинув вчення про нейрон як морфологічну одиницю нервової системи. Класичними також є його дослідження будови сітківки ока, спинного мозку, мозочку тощо. Не менш визначним серед цитологів є ім’я Каміло Гольджі, який також досліджував клітини нервової системи.
Варто також відмітити Герберта Гасера та Джо Ерлангера, які дослідили біоелектричні потенціали в нервових волокнах за допомогою осцилографа.
Взагалі електричним явищам у нейронах всередині 20-го століття приділялась значна увага. У 1963 році Алан Ходжкін, Джон Еклс та Ендрю Гакслі стали нобелівськими лауреатами: Ходжкін розробив сучасну теорію виникнення біоелектричних потенціалів, Еклс описав механізми передачі нервового імпульсу від однієї клітини до іншої, Гакслі з’ясував іонний механізм передавання нервового імпульсу від однієї клітини до іншої. Він також досліджував механізм м’язового скорочення.
Не можна пропустити імен Крістіана де Дюва та Джорджа Пелейда. Перший відкрив субклітинні структури – лізосоми. Другий вперше в 1953 році описав рибосоми (гранули Паладе) і мітохондрії.
У 70-х рр. Георг Келер та Цезар Мільштейн розробляють технологію отримання моноклональних антитіл за допомогою гібридом.
Гібридома – клітинний гібрид, який отримується через злиття нормальної клітини з пухлинною. Має здатність до синтезу специфічного білка (наприклад, антитіла), та необмежений ріст.
Наступним кроком у розвитку біології клітини було відкриття факторів росту клітин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Біологія клітини – одна з провідних сучасних біологічних наук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок