Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Риби

Риби

Назва:
Риби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Риби


План:
Ряд оселедцеподібні.
Ряд лососеподібні.
Ряд коропоподібні.
Ряд окунеподібні.
Надряд дводишні.
Ряд осетроподібні.
Господарське значення риб.
1. РЯД ОСЕЛЕДЦЕПОДІБНІ
Риби цього ряду мають витягнуте тіло, злегка сплюснуте з боків. Забарвлення спинки темно-синє або зеленувате, черевце біле зі срібним відливом. Парні й непарні плавці м’які. Бічна лінія непомітна. Довжина тіла звичайно 5-75 см, іноді-до 5 м.
Більшість оселедцеподібних живе в морях, є також прохідні -- ті, що мігрують на нерест з морів у ріки, і навпаки. Деякі представники ряду живуть у прісних водоймах. Живляться планктонними безхребетними.
Ряд складається з трьох родин. Найвідоміші риби з родини оселедцевих – відносно дрібні або середні за розмірами, завдовшки звичайно 35-45 см. Промислове значення мають океанічний (атлантичний, балтійський, біломорський, тихоокеанський) оселедець, сардина, івасі. Найдрібніші промислові риби – кілька і тюлька, що живуть у Балтійському, Чорному і Каспійському морях.
2. РЯД ЛОСОСЕПОДІБНІ
До ряду належать риби, зовні схожі на оселедцеподібних, завдовжки від 2,5см до 1,5м. Живуть, живляться і ростуть, досягаючи статевої зрілості, у морях, але на нерест ідуть у річки. Кета, горбуша, нерка та інші риби із родини лососевих нерестяться в річка Далекого Сходу; сьомга, кума – Європейської Півночі; чавича – звичайно у річках Аляски. Усі лососеві – промислові риби, високо цінуються за смачне м’ясо та ікру. Не меншу цінність становлять прісноводні: форель, байкальський омуль, чудський сиг, ряпушка. Багатьох лососевих розводять у спеціальних рибницьких господарствах.
3. РЯД КОРОПОПОДІБНІ
Ряд об’єднує понад 2 тис. видів, що складає близько 15% від загальної кількості видів кісткових риб. Довжина тіла – від 2см до 1,5м. Спинний плавець – один, у деяких риб (карась, сазан) із твердим променем. Рот висувний, зубів на щелепах частіше немає. Коропоподібні – переважно прісноводні риби, серед яких є рослиноїдні, хижі й всеїдні.
До хижих риб належить кілька видів піраній, що живуть у річках Південної Америки. Небезпечними для тварин і людини є піранья звичайна і велика піранья.
Хижою рибою є також електричний вугор.
У водоймах України найпоширенішими представниками коропоподібних є плотва, ялець, жерех, лин, вусань, лящ, рибець, уклейка, чехоня, сазан, карась, амур. Усі вони мають велике промислове значення.
4. РЯД ОКУНЕПОДІБНІ
Представники (близько 6 тис видів) живуть у водоймах усіх материків і океанах. Характерна ознака в оку неподібних – наявність двох спинних плавців із гострими колючками. Плавальний міхур у деяких видів відсутній. Довжина тіла – від 1см до 5м, маса – від 1г до 1000 кг та більше. Так, місяць-риба сягає довжини 3м і маси 1400кг. Найпоширеніші родини: кам’яних окунів; живородних окуневих – судак, окунь, йорж; ставридових; морських карасів; зубаткових; бичкових. Майже всі риби ряду їстівні, становлять об’єкт промислу та аматорського лову. Дрібні риби цієї групи добре почуваються й розмножуються в акваріумах.
НАДРЯД ДВОДИШНІ
Цим рибам властиве поряд із зябровим ще й легеневе дихання.
Із сучасних дводишних риб відомі: протоптеру із Африки, лепідосирен з Південної Америки, неоцератод, або рогозуб, з Північного Сходу Австралії. Усі дводишні живуть у неглибоких річках із повільною течією та заболочених водоймах, із рясною рослинністю. Такі водойми пересихають у період посухи і наповнюються водою на кілька місяців у сезон дощів. Ці риби вважаються давніми і характеризуються примітивною організацією. Хорда у них зберігається протягом усього життя. Дводишні добре пристосовані до життя у водоймах із низьким вмістом кисню, за відсутності води можуть переходити на легеневе дихання.
Близько 400 млн. років тому у морях і прісних водоймах нашої планети з’явилися кистепері риби, представлені численною групою примітивних кісткових риб. Донедавна вважали, що представники кистеперих вимерли приблизно 7 млн. років тому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Риби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок