Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Охорона птахів.

Охорона птахів. / сторінка 2

Назва:
Охорона птахів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,53 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Це прискорює її перетравлення. Цікаво зазначити, що камінці у шлунку птахів компенсують відсутність зубів у ротовій порожнині.
Птахи потребують великої кількості енергії для забезпечення сталої високої температури тіла (до 42°С) та для польоту. Тому їжа у них пере-травлюється досить швидко: сухе зерно - за 2-3 години, а соковиті ягоди проходять через травну систему птахів за півгодини. Ось чому вони їдять часто і більшу частину свого часу проводять у пошуках їжі.
Всмоктування поживних речовин відбувається в кишечнику, до якого надходить вміст шлунка. Кишечник закінчується клоакою.
У птахів є печінка та підшлункова залоза, які з'єднані протоками з кишечником. кременються, що зменшує масу птаха.
В цілому, слід зазначити, що кишечник птахів порівняно з кишечни-ком плазунів вкорочений. Екскременти у кишечнику ^птахів не накопичу Жравоносна система птахів характеризується наявністю чо-тирикамерного серця, завдяки чому артеріальна кров не змішується із венозною. До усіх органів, окрім легенів, надходить чиста артеріальна кров. Серце у птахів відносно велике та здатне інтенсивно скорочуватися. Наприклад, у голуба за стану спокою воно скорочується 165 разів за одну хвилину, а під час польоту - 550 разів. Все це забезпечує птахам інтен-сивний обмін речовин. Температура тіла у птахів стала і в середньому дорівнює 42°С.
Порівняно із плазунами птахи мають досконалі механізми теплорегуля-ції: у жарку погоду птахи здатні збільшувати віддачу тепла до навколиш-нього середовища, а в прохолодну, навпаки, значно її зменшувати.
Загальний нарис будови ссавців
Шкіра ссавців, як і всіх хребетних, складається з епідермісу і власне шкіри, або коріуму. Верхній (роговий) шар епідермісу в міру зношування заміщається клітинами нижнього (мальпігіє-вого) шару. На місцях тіла, особливо таких, що труться, епідер-міс набуває значної товщини. В підшкірній клітковині коріуму звичайно відкладається жир. У багатьох видів жирові відклади досягають значної товщини. В одних випадках товстий жировий шар шкіри служить захистом від холоду (кити, тюлені), в інших — запасним поживним матеріалом (у звірів, що впадають у зимову сплячку: ведмедів, барсуків, бабаків, ховрахів, кажанів та ін.). Похідні шкіри — це різні рогові утворення: волосяний покрив, рогові щитки, нігті, кігті, копита, роги.
В шкірі ссавців багато залоз. Є два основні типи шкірних залоз: сальні і потові. Потові залози відіграють важливу роль у терморегуляції, бо посилене потовиділення при перегріві тіла збільшує тепловіддачу і призводить до охолодження тіла. Крім того, потові залози почасти виконують функцію виділення про-дуктів життєдіяльності (піт складається з води з розчиненими в ній солями і сечовиною). Сальні залози виділяють шкірне сало для змащування шкіри й волосся. Видозміною потових залоз є молоч-ні залози. Потові і сальні залози багатьох ссавців (бобра, куниці, скунса, тхора та ін.) перетворені в пахучі залози.
З шкірою тісно зв'язана добре розвинена у ссавців підшкірна мускулатура, яка часто утворює майже суцільний підшкірний шар. Підшкірна мускулатура зумовлює рухомість шкіри (посіпування, струшування і т. п.). У мавп і людини підшкірна мускулатура редукувалася, але в ділянці лиця вона складно диференціювала-ся і утворила мімічну мускулатуру.
Хребет (мал. 234) чітко розмежований на шийний, грудний, попе-рековий, крижовий і хвостовий відділи. Характерною рисою хребта ссавців є постійна, що дорівнює семи, кількість шийних хребців.
Як у всіх амніот, перші два шийні хребці пред-ставлені атласом і епіст-рофеєм. Грудних хребців, до яких причленовуються ребра, звичайно 12—13; поперекових — 6—7; до складу крижів входить 1—10 хребців, з яких ли-ше 1—2 є справжніми кри-жовими. Кількість хво-стових хребців варіює від З до 49.
Череп ссавців має ряд особливостей. Нейральний череп (мал. 235) має від-носно великі розміри, що зв'язане з значним збіль-шенням головного мозку. Окремі кістки, які входили до скла-ду певних ділянок черепа рептилій (група потиличних кісток, при-вушних та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Охорона птахів.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок